Haziran 2, 2022

Ripple, Kripto Endüstrisinde Büyümelerinin Devam Edeceğini Açıkladı

Brad Garlinghouse, San Francisco merkezli ödeme şirketi Ripple’ın gelecekte başka kripto projeleri edinmeyi düşündüğünü açıkladı.

CNBC’ye konuşan Garlinghouse, Ripple şirketinin ‘çok güçlü bir bilançosu’ olduğunu ve bir satıcıdan çok alıcı olma ihtimallerinin çok daha yüksek olduğu bir büyüme aşamasında olduklarını belirtti.

“Kripto alanında çok güçlü bir büyüme olduğunu belirtebilirim ve biz de bu alanda farklı segmentleri inceliyoruz. Bu segmentlerin biz kısmını doğrudan bir inşa edeceğiz (ki buna karbon kredisi girişimi olarak başlattığımız şeylerde dahil) ancak kripto ekosisteminde yer alan 30 ila 40 arasındaki şirkete yatırım yaptık ve yeni fırsatlar aramaya da devam edeceğiz, burada hedefimiz dış satın alımlarla daha da fazla büyümek.”

CEO, kripto alanında birleşme ve satın almalarda bir artış olacağını düşünüyor.

“Blok zinciri ve kripto alanında yer alan birleşme ve satın alımlarda bir artış olacağını düşünüyorum. Bunu henüz göremedik ancak gelecekte oldukça muhtemel olacak. Bu tür şeyler ortaya çıktığında şirket olarak biz de bunları deneyeceğiz.”

Garlinghouse, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasını tamamladıktan sonra ilk halka arz (IPO) olasılığını değerlendirdiklerini de belirtti.

San Franciscolu ödeme şirketi, satın almaları düşünen tek kripto firması değil: FTX.US kripto para borsası başkanı Brett Harrison, CNBC’ye firmasının “potansiyel birleşme ve satın alma fırsatları için” piyasayı incelemeyi planladıklarını belirtmişti. FTX.US CEO’suna göre bu tür gelişmeler yeni kullanıcıların ve düzenleyicilerin verdiği lisansların güvence altına alınmasına yardımcı olacak.

“Bunu küresel olarak, Japonya, Avustralya, Dubai gibi yerlerde, yerel şirketlerle ortaklık kurabildiğimiz veya bazen ihtiyacımız olan lisansları alabilmek için satın almalar gerçekleştirebildiğimiz farklı yerlerde yapıyoruz.”

FTX CEO’su ve kurucu ortağı Sam Bankman-Fried geçen hafta Bloomberg’e, şirketinin diğer firmalardaki yatırımları finanse etmek için fon toplama etkinliklerinden 2 milyar doların üzerinde bir miktar elde ettiklerini duyurdu.

Kripto para fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.