Şubat 19, 2024

Ripple Kötü Bir Kripto Yatırımı Mı? XRP Alternatifi Coinler Hangileri?


Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Ripple (XRP), yatırım için değerlendirilen bir diğer kripto para birimi olarak biliniyor. Ripple, bankacılık sistemine alternatif bir transfer yöntemi sağlamak için ortaya çıkarıldı. Şirketin SEC ile olan davası XRP’nin değerini önemli ölçüde etkiledi.

Aralık 2020’de SEC, Ripple’nin ek fon elde etmeye çalıştığını, XRP coini yasa dışı sattığını iddia etti. Ripple aleyhine dava başlattı. Ancak SEC, şirketin bunu nasıl yaptığını tam olarak açıklamadı. Bu dava Ripple’yi yıpratan olayların başında geliyor. Ripple’nin kötü bir yatırım olup olmadığı hala tartışılıyor.

Yine de Ripple, piyasa değerine göre 6’ncı en büyük kripto para olmayı başarıyor. Kripto piyasalarına yönelik şüpheci tutuma rağmen birçok bankanın Ripple teknolojisini kabul etmesiyle coin daha da popüler hale geldi. Örneğin Ağustos 2020’de Hindistan’ın en büyük bankası HDFC Bank Limited, RippleNet’e katıldı. Şirket, Kasım 2020’de Bank of America ile işbirliği yapmayı başardı. Bankanın, ABD’nin ikinci büyük bankası olduğu biliniyor.

Pek çok kişinin gözünde Ripple, dev dünya bankaları ve finansal kuruluşlar tarafından kullanılan bir dijital varlık. XRP’nin geleceği SEC ile olan hukuki anlaşmazlığın sonucuna bağlı olacak. Şirket kendini toparlayabilirse yeni finans şirketleriyle anlaşmalar yapabilir. Bunun sonucunda Ripple’nin değeri artabilir.

Şu anda yatırımcılar XRP ile ilgili piyasa haberlerini izleyebilir ve şirketin sorunu çözmesini bekleyebilirler. Ripple teknolojisiyle ilgili olumlu haberler de büyük olasılıkla coini daha da güçlendirecektir.

Sponsorlu içerik tarafından aktarılana göre, Ripple’ye alternatif arayan kripto yatırımcıları Bitcoin Minetrix ve SMOG tokene göz atıyor. Bitcoin Minetrix kripto madenciliğini canlandırmaya çalışırken SMOG token, Solana tabanlı bir meme coin olarak kripto piyasalarına giriş yapıyor. Bitcoin Minetrix token ve SMOG token oldukça ilgi gördüğü iddia ediliyor. Bu sponsorlu yazıda projelerin detayları aktarılıyor.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – “Stake-to-Mine” ile Madenciliğe Yeni Bakış

Bitcoin Minetrix’in stake-to-mine protokolü Bitcoin madenciliğini demokratikleştirmeye kararlı. Piyasa, BTC halving etkinliği öncesi toparlanırken, kripto pazarının yeni kurtarıcısı Bitcoin Minetrix projesi, geleneksel Bitcoin madenciliğini “stake-to-mine” modeliyle yenilemeye hazırlanıyor.

Projenin modeli, özellikle sıradan yatırımcılara yönelik geliştirildi. Bitcoin Minetrix, pahalı donanımlara ihtiyaç duymayan ve derinlemesine teknik bilgiye sahip olmayan ancak BTC kazanmak isteyen yatırımcılara hitap ediyor.

Mekanizma basitçe BTCMTX sahiplerinin devredilemeyen “madencilik kredileri” elde etmek için madeni paralarını stake edebilmesi olarak geçiyor. Bu krediler bulut madenciliği hash gücü ile ödüllendiriliyor ve aslında pasif Bitcoin madenciliği de bu şekilde yapılıyor.

Sonuç olarak, Bitcoin Minetrix’in yenilikçi projesi, donanım maliyetlerini ve önemli güç gereksinimlerini gevşek bir şekilde ortadan kaldırarak, kripto madenciliğinin önceden sıkı bir şekilde kapalı olan kapısını sıradan yatırımcılara açıyor.

Bitcoin Minetrix token satın alma işlemi 0.0135 dolardan yapılıyor. Projeye minimum 10 dolarlık yatırım yapma zorunluluğu var. Proje aynı zamanda yatırımcılara, olağanüstü bir APY oranı da sunuyor. Havuz genişledikçe APY oranı düşecek. Yazının yazıldığı an itibarıyla bu oran yüzde 61.

Şu ana kadar 687 milyondan fazla BTCMTX tokeninin sahibi tokenlerini sözleşmeye bağladı. Projenin popülaritesi buradan da ortaya çıkıyor.

Bitcoin Minetrix’in resmi lansmanı henüz gelmedi ancak geliştiricileri, ICO bittikten sonra tokeni ana borsalara tanıtmak istediklerini zaten biliyorlar.

Bu etkinlik, Bitcoin Minetrix topluluğu tarafından büyük bir merakla bekleniyor ve geliştiricilerin, BTCMTX’in fiyat artışının anahtarını bildiğine inanıyorlar. 310 bindenden fazla abonesi olan Michael Wrubel de tokenin geleceğinin parlak olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Minetrix Token incelemek için tıklayın.

Smog Token (SMOG) – Solana Tabanlı, Ejderha Temalı Meme Coin

Listelemenin ardından altcoin değerinin defalarca artması nedeniyle, en başında SMOG token satın alma işlemi yapanlar, bu bir iki haftayı keyifli bir şekilde geçirdi.

Sürümden önce herhangi bir ön satış yapılmadı. Bu nedenle 7 Şubat’ta token yalnızca 1 milyon dolar değerinde satışa sunuldu. Ancak o andan itibaren olaylar hızlandı ve 11 Şubat akşam saatlerinde döviz kuru 0,09 dolar civarında seyretti.

An itibarıyla 0.07342 dolardan işlem gören SMOG, son bir haftada değerini yüzde 47.85 oranında artırdı. SMOG çok kısa bir sürede çok önemli dalgalar yaratmayı başardı. Bunun temel nedeni, SMOG Telegram kanalının halihazırda yaklaşık 16 binden fazla üyeye sahip olmasını sağlayan kapsamlı pazarlama kampanyası. Resmi SMOG X hesabında ise 22 binden fazla takipçisi var.

Hiç şüphesiz ekosistemin en önemli parçası, sürekli dağıtılan airdrop hediyeleri. Bu sayede kripto cüzdanınızı Zealy’nin arayüzüne bağlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Bundan sonra çeşitli basit görevleri tamamlayabilir ve ardından puan kazanabilirsiniz.

Son olarak, kullanabileceğiniz puanlar karşılığında düzenli airdropların bir kısmı hesabınıza aktarılacak. Görevler arasında karmaşık bir şey düşünmenize gerek yok. Puan kazanmak için SMOG Discord kanalına katılmanız ve projenin sosyal sayfalarını takip etmeniz yeterli.

Toplam token havuzunun yüzde 35’i düzenli airdroplara ayrılacak. Dolayısıyla kontrol gerçekten SMOG destekçilerinin elinde olacak.

Smog Token incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : bitcoin minetrix, Smog
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?