Ripple İçin Harakete Geçen İki Para Transfer Şirketi!

Şili’nin hatırı sayılır para transfer şirketi olan CurrencyBird, RippleNet’i şirket bünyesine ekledi. Ripple’ın, iki aydan daha kısa bir süre sonra işleme açılması bekleniyor.

Şirket, MoneyGram, American Express, Banco Santander gibi dünyaca bilinen ve alanlarında lider ağlar gibi para transferi konusunda benzerlikler gösteren ağa sahip olmanın mutluluğu içerisinde.

Şirketin politikası yurt dışı gönderimlerde %65 gibi daha düşük fiyatlandırma ile çalışsalar da Ripple entegreli yeni ağın bu fiyatlandırmayı azaltması ve işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi bekleniyor.
RippleNet’in şirket bünyesine girişi ve RippleNet aracılığıyla şirketin 50’den fazla yeni rota belirlenmesi ile CurrencyBird’ün dünya üzerindeki 12.000 müşterisinin ayrıcalıklara sahip olacağını tahmin etmek güç değil.

Stark Payments’in Ripple Atağı

Stark Payments LTD, Ripple’ın blok zinciri altyapısını platformlarında test ettiklerini ve diğer şirketlerin de kullanması gerektiğini belirterek çağrıda bulundu. Stark Payments, farklı şifreleme tekniklerinin işlemleri sorunsuz bir şekilde yaşanmadan ödeme yapmaları kolaylaştırıyor.
Ripple’ın MoneyGram ile yaptığı 50 milyon dolar yatırımlı stratejik ortaklık sonrası duyurduğu xRapid ile sınırları dışına havale çözümü olarak XRP odaklı çalışmayı düşündükleri de biliniyor .

XRapid kullanan bankaların XRP’ye sahip olmaları gerekmese de,düşünceler sistemin havale sorunları çözüm olacağı ve daha hızlı gerçekleştirileceği yönünde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.