Ripple, Ethereum ve Altcoinlerin Haftalık Performansı!

Kripto paralar bu hafta büyük kayıplar yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüşünden sonra altcoinlerde büyük darbe aldı ve aynı yöne doğru hareket etti. Sizler için piyasada bulunan başlıca altcoinleri değerlendirdik. Bütün detaylar haberimizde…

XRP’nin Haftalık Performansı

Altcoinler bu hafta, piyasanın lider kripto parası ile parelel bir eğilim izledi.  Bitcoin 28 Ağustos tarihinde sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ile beraber yaklaşık olarak 700 dolarlık bir kayıp yaşadı. XRP ise aynı saatte, aynı hareketi sergiledi. XRP 0.26 dolardan 0.248 dolara kadar geriledi. XRP Bitcoin’e karşı haftayı %0.5 düşüşle kapattı.

Ethereum’un Haftalık Performansı

Piyasanın en büyük hacimli ikinci kripto parası Ethereum için de aynı şeyler geçerli oldu. Ethereum piyasa da takip ettiği lider ile aynı eğilimi gösterdi. Ethereum, 28 Ağustos tarihinde 188 dolardan 167 dolara düştü. Bu düşüşle Ethereum yaklaşık olarak %11 oranında değer kaybettiği.

Piyasada ki düşüş dalgası devam ederken bir kripto uzmanı, ilk 10 kripto dahil olmak üzere tüm kripto piyasasının 200 DMA’nın altında işlem görmesine dikkat çekti. Altcoinler sadece 200 DMA’sının altında işlem görmüyor, aynı zamanda BTC paritesi karşısında son yılların en düşük seviyelerini test ediyorlar. Bitcoin’in dominance değeri ise %70 oranını geçmiş durumda. Böyle bir ortamda, yakın gelecek için altcoinler hakkında olumlu konuşmak zor gözüküyor…

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.