Ripple Davası: Yeni Katılımcı Dikkat Çekti! XRP İçin İyi Haber Mi?

0
Ripple Davası: Yeni Katılımcı Dikkat Çekti! XRP İçin İyi Haber Mi?

New York’taki bir Güney Bölge Mahkemesi, Amerika Birleşik Devletleri kripto savunma grubu olan Dijital Ticaret Odası’nın (CDC) Ripple davasına “amicus curiae” olarak yer alma talebini onayladı. Haberlere göre, Yargıç Analisa Torres Çarşamba günü verdiği bir kararla onay verdi. Söz konusu onay ile birlikte, CDC artık davayla ilgili gerekli bilgi, uzmanlık veya danışmanlık ile mahkemeye yardımcı olmaya hak kazandı.

“Amicus curiae” genellikle bir davaya taraf olmayan kişi veya grup tarafından oluşturulur. Bununla birlikte, kişi veya grup, kararları etkilemek amacıyla bir özet sunmak için mahkemenin onayını talep eder. Bildirildiğine göre, CDC, SEC ve Ripple arasında devam eden yasal mücadeleye büyük ilgi duyuyor.

CDC, raporunu 26 Eylül’e kadar sunacak

Bu gelişmenin sonucu olarak CDC’nin, davaya ilişkin raporunu 26 Eylül’e kadar sunması gerekiyor. CDC’ye göre, Ripple’ın XRP satışlarının menkul kıymet olarak çalışıp çalışmadığına dair özetinde bir görüş almayacak.

Twitter’da @Belisarius2020 kullanıcı adını kullanan XRP yanlısı bir aktivist ve avukat, gelişme hakkında konuştu. Ona göre CDC, mahkemeyi dijital varlıkların ve işlemlerin iki ayrı varlık olarak çalıştığına ikna etmeyi amaçlıyor. Dahası, mahkeme Ripple satışlarını yatırım sözleşmeleri olarak kabul etse bile avukat kripto alanı için olumlu bir sonuç öngörüyor. Grubun davaya dahil olmasını Ripple veya XRP için ne iyi ne de kötü olarak görüyor. Ona göre, böyle bir hareket mantıklı ve kripto endüstrisinin devam eden işleyişine yardımcı oluyor.

Ripple ve SEC arasındaki yasal mücadelenin arka planı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaş 2020’de başladı. Ardından ABD düzenleyicisi, Ripple’ı yatırımcılara 1.3 milyar dolar değerinde lisanssız menkul kıymet satmakla suçladı. Ripple tepkisinde, düzenleyicinin operasyonlarını takip etme yetkilerine meydan okudu. Ayrıca, SEC’in hareketini yasa dışı olarak nitelendirerek XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını savundu.

Yakın zamanda, iki yıldır devam eden dava, ABD mahkemesinin SEC tarafından “Hinman konuşmasının” yayınlanmasına karar vermesiyle başka bir boyut kazandı. Mahkeme, Ripple’ın savunmasını kolaylaştırabilecek bir konuşma belgesini örtbas ettiği için SEC’i suçladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın