Kasım 20, 2023

Ripple CTO’su David Schwartz’dan XRP Topluluğunu Korkutan Paylaşım: Bu Ne Anlama Geliyor?

Amerikan blok zinciri ödeme firması Ripple Labs Inc’in baş teknoloji sorumlusu (CTO) David Schwartz, XRP topluluğunu X’teki son gönderisiyle korkuttu:

“@Ripple ekibini çok seviyorum!”, anlamı şu anda göründüğünden daha fazla olan bir açıklama.

Özellikle, ChatGPT sohbet robotunun arkasındaki start-up olan OpenAI’nin CEO’su Sam Altman’ın görevden alınmasının ardından teknoloji dünyası hafta sonu sarsıldı.

Altman’ın görevden alınması, OpenAI yönetim kuruluyla yaşanan anlaşmazlıklar temel alınarak bir kurumsal OpenAI darbesine benzetildi. Bu süreçte, Altman’ın şirketin yatırımcıları ve çalışanlarının baskısıyla tekrar göreve alınabileceği spekülasyonları vardı.

Spekülasyonlar derinleştikçe, Sam Altman, “OpenAI ekibini çok seviyorum” şeklinde bir paylaşım yaparak, Ripple CTO’sunun gönderiyi nereden kopyaladığını vurguladı. Altman’ın bu onayı, OpenAI ekibinin bölündüğü bir döneme denk geldi, Schwartz’ın paylaşımı ise Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirket ve yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen aleyhine dava açtığı zamanda, şirketin ilk kez tam bir huzur içinde olduğu bir dönemde yayınlandı.

Mahkeme o zamandan beri şirketi haklı buldu, XRP’yi bir menkul kıymet olarak değerlendirmedi ve Ripple yöneticilerine yönelik suçlamaları reddetti. Bu, Schwartz’ın paylaşımını XRP topluluğunu kışkırtma amacının bir örneği olarak bırakıyor.

Ripple CTO’su, Ripple’ın Geleceğinin Ayrılmaz Bir Parçası

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere David Schwartz, Ripple Labs ve XRP ekosisteminde niş bir liderlik rolüne sahip. Ripple Labs‘ın övündüğü teknoloji ürünlerinin çoğunu tasarlayan ekibe liderlik etmekten sorumlu olmasının yanı sıra, dahili genişleme firmanın listesinin başında yer aldığından, şirketin geleceğinde önemli bir rol daha oynayacağı belirtiliyor. Ripple CTO’su aynı zamanda daha geniş Web3.0 ekosisteminde de büyük bir ses, bu da X gönderilerini karar vermeden önce düşünülmesi gereken bir şey haline getiren bir rol.

Kaynak : u.today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.