Ripple CEO’sundan Bitcoin Eleştirisi

0
692

117 ülkeden 3 bin iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı Davos Zirvesi bu sene 50. kez düzenleniyor. Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) bu seneki zirvesi, “Uyumlu ve sürdürülebilir bir dünyanın tarafları” temasıyla başladı ve kripto paraları ile ilgili de önemli paneller yer aldı. Ripple CEO’su Brad Garlighouse’da, finans sektörünün hızlı değişimi ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Garlinghouse, Bitcoin’in mikro ödemeler için uygun olmadığı görüşünü yine dile getirdi. Garlinhouse fikrini şu örnekle açıkladı:

“Starbucks’ta Bitcoin kullanmak istemezsiniz, çünkü kahvenizi aldığınızda soğuk olacaktır.”

Bitcoin, saniyede yaklaşık olarak yedi işlem yapabilme kapasitesine sahip bunun yanında Garlinghouse’ın şirketinin kripto parası olan XRP ise saniyede yaklaşık olarak 1500 işlem gerçekleştirebiliyor. Bitcoin’in bu sebeple, yaygın olarak tercih edilen bir ödeme aracı olması uzak görünüyor. Bunun yanında XRP’nin de dezavantajı merkeziyetsizlik problemleri olması. Bu fikrine rağmen, ünlü CEO Garlinghouse, Bitcoin’i bir değer deposu olarak görüyor ve altın ile aynı kategoriye içerisinde değerlendiriyor.

Son olarak Garlinghouse, Ripple için “Önümüzdeki 12 ay içinde kripto para ve Blockchain alanında birçok halka arzlar göreceksiniz. Biz ilk veya son olmayacağız ama öncü tarafta olmamızı bekliyorum. Bu şirketimiz için doğal bir evrim.” ifadelerini kullandı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın