Ripple CEO’sundan Bitcoin Eleştirisi

117 ülkeden 3 bin iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı Davos Zirvesi bu sene 50. kez düzenleniyor. Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) bu seneki zirvesi, “Uyumlu ve sürdürülebilir bir dünyanın tarafları” temasıyla başladı ve kripto paraları ile ilgili de önemli paneller yer aldı. Ripple CEO’su Brad Garlighouse’da, finans sektörünün hızlı değişimi ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Garlinghouse, Bitcoin’in mikro ödemeler için uygun olmadığı görüşünü yine dile getirdi. Garlinhouse fikrini şu örnekle açıkladı:

“Starbucks’ta Bitcoin kullanmak istemezsiniz, çünkü kahvenizi aldığınızda soğuk olacaktır.”

Bitcoin, saniyede yaklaşık olarak yedi işlem yapabilme kapasitesine sahip bunun yanında Garlinghouse’ın şirketinin kripto parası olan XRP ise saniyede yaklaşık olarak 1500 işlem gerçekleştirebiliyor. Bitcoin’in bu sebeple, yaygın olarak tercih edilen bir ödeme aracı olması uzak görünüyor. Bunun yanında XRP’nin de dezavantajı merkeziyetsizlik problemleri olması. Bu fikrine rağmen, ünlü CEO Garlinghouse, Bitcoin’i bir değer deposu olarak görüyor ve altın ile aynı kategoriye içerisinde değerlendiriyor.

Son olarak Garlinghouse, Ripple için “Önümüzdeki 12 ay içinde kripto para ve Blockchain alanında birçok halka arzlar göreceksiniz. Biz ilk veya son olmayacağız ama öncü tarafta olmamızı bekliyorum. Bu şirketimiz için doğal bir evrim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.