Ripple Bitcoin’e Karşı Kan Kaybediyor Mu? Altkoinler Nasıl Etkilenecek?

Son birkaç ayda yükselişini ve dalgalanmalarını sürdüren Ripple(XRP), Ethereum(ETH) ve Cardano(ADA) gibi gözde altcoinler “alt sezonu” düşüncelerini akıllara getiriyor. BTC’nin kritik 9300 dolar bandını aşamaması ufak düşmelere sebep olsa da piyasada yükselişler devam ediyor. Fakat Ripple’in bu ralliden istediği yükselişi yapamayacağını düşünün analistler bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta ABD doları ve Bitcoin’e göre iyi bir ivme yakalayan Ripple, yakaladığı ivmeye rağmen bazı yatırımcıları ikna edemedi. Bu tarz düşünen analistler Ripple’in Bitcoin’e karşı kan kaybetmeye başladığını iddia ettiler. Nedeni ise BTC’ye nazaran güçlü bir varlık temelinin olmaması olarak belirtildi. Bununla ilgili olarak düşüş trendi hakkında bir analist şunları söyledi:

“Bunun temelsiz bir pompa olduğunu düşünmüyorum ve şimdilik takvimde hiçbir şey görmüyorum. Sıçramalar aksini ispatlayana kadar düşüşleri gizlemek içindir.”

Paylaşılan bazı verilere göre ise Ripple, BTC’ye bu yılın üçüncü çeyreğine kadar %40-50 seviyelerinde düşüş öngörülüyor.

Ripple ve Düşüş Trendi Uyarısı

Bununla beraber geçtiğimiz aylarda Tom Demark Sequential oluşturduğu trend modelleme ile “9” sinyalinden bahsetmiş ve düşüşün gerçekleşeceğini doğru tahmin etmişti. Bu tahminden sonra BTC’ye karşı neredeyse % 35 değer kaybeden Ripple için hala düşüş trendinin süreceğini düşünen analistler bulunuyor. Bunun da önemli sebeplerinden birisi geçtiğimiz ay Ripple’in destek seviyelerine ulaşamaması olarak görülüyor. Hala önemli bir destek seviyesine ulaşamayan Ripple, bu çatlak sesleri nedeniyle birçok yatırımcıyı korkutuyor.

Altkoinler Yok olabilir

Bu kaybı tek yaşayacak olan Ripple olmayacak. Ünlü analist Peter Brandt birçok para biriminin unutulacağını ve tarihe karışacağını söylemişti. Ethereum ve Litecoin için iyimser konuşan Brandt, önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüm kripto paraların % 99 gibi ciddi bir rakamının unutulacağını da iddia etmişti.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Ripple, her şeyin aksine bu ralliden yükselerek de çıkabilir. BTC’deki hareketsizlik ve altkoin trendlerindeki yükselişin devam etmesi durumunda Ripple bu ralliden olumlu yönde etkilenebilir. Fakat uzmanlar bu ihtimallerin gerçekleşmesinin BTC hareketliliğine bağlı olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiği yönünde uyardı.

Ripple yazının kaleme alındığı saate güncel olarak $ 0,20293 seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.