Ripple Bitcoin’e Karşı Kan Kaybediyor Mu? Altkoinler Nasıl Etkilenecek?

0
527

Son birkaç ayda yükselişini ve dalgalanmalarını sürdüren Ripple(XRP), Ethereum(ETH) ve Cardano(ADA) gibi gözde altcoinler “alt sezonu” düşüncelerini akıllara getiriyor. BTC’nin kritik 9300 dolar bandını aşamaması ufak düşmelere sebep olsa da piyasada yükselişler devam ediyor. Fakat Ripple’in bu ralliden istediği yükselişi yapamayacağını düşünün analistler bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta ABD doları ve Bitcoin’e göre iyi bir ivme yakalayan Ripple, yakaladığı ivmeye rağmen bazı yatırımcıları ikna edemedi. Bu tarz düşünen analistler Ripple’in Bitcoin’e karşı kan kaybetmeye başladığını iddia ettiler. Nedeni ise BTC’ye nazaran güçlü bir varlık temelinin olmaması olarak belirtildi. Bununla ilgili olarak düşüş trendi hakkında bir analist şunları söyledi:

“Bunun temelsiz bir pompa olduğunu düşünmüyorum ve şimdilik takvimde hiçbir şey görmüyorum. Sıçramalar aksini ispatlayana kadar düşüşleri gizlemek içindir.”

Paylaşılan bazı verilere göre ise Ripple, BTC’ye bu yılın üçüncü çeyreğine kadar %40-50 seviyelerinde düşüş öngörülüyor.

Ripple ve Düşüş Trendi Uyarısı

Bununla beraber geçtiğimiz aylarda Tom Demark Sequential oluşturduğu trend modelleme ile “9” sinyalinden bahsetmiş ve düşüşün gerçekleşeceğini doğru tahmin etmişti. Bu tahminden sonra BTC’ye karşı neredeyse % 35 değer kaybeden Ripple için hala düşüş trendinin süreceğini düşünen analistler bulunuyor. Bunun da önemli sebeplerinden birisi geçtiğimiz ay Ripple’in destek seviyelerine ulaşamaması olarak görülüyor. Hala önemli bir destek seviyesine ulaşamayan Ripple, bu çatlak sesleri nedeniyle birçok yatırımcıyı korkutuyor.

Altkoinler Yok olabilir

Bu kaybı tek yaşayacak olan Ripple olmayacak. Ünlü analist Peter Brandt birçok para biriminin unutulacağını ve tarihe karışacağını söylemişti. Ethereum ve Litecoin için iyimser konuşan Brandt, önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüm kripto paraların % 99 gibi ciddi bir rakamının unutulacağını da iddia etmişti.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Ripple, her şeyin aksine bu ralliden yükselerek de çıkabilir. BTC’deki hareketsizlik ve altkoin trendlerindeki yükselişin devam etmesi durumunda Ripple bu ralliden olumlu yönde etkilenebilir. Fakat uzmanlar bu ihtimallerin gerçekleşmesinin BTC hareketliliğine bağlı olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiği yönünde uyardı.

Ripple yazının kaleme alındığı saate güncel olarak $ 0,20293 seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın