Ripple Başka Bir Davayla Karşı Karşıya Kaldı, Litecoin XRP’nin Yerini Aldı!

Ripple, SEC’in şirkete yönelik son eyleminden sonra başka bir davayla karşı karşıya kaldı. Tetragon Financial Group, Delaware Chancery Court’ta Ripple Labs aleyhine bir şikayette bulundu ve San Francisco merkezli şirketten Tetragon’un C Serisi tercihli hissesini kullanmasını istedi. XRP, haberlere olumsuz tepki gösterdi ve haberlerin ardından yaklaşık %5 düştü. Litecoin, dünyanın en değerli dördüncü kripto para birimi olmak için XRP’nin yerine geçti.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre Ripple, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon tarafından dava edildi. Tetragon, Mahkeme’den Ripple’ın ödeme yapılana kadar nakit ve diğer varlıkları kullanmasını engellemesini istedi. Bu talebine ek olarak, finansal hizmetler grubu hızlandırılmış bir deneme ile ön ihtiyati tedbir ve Ripple’a karşı bir kısıtlama emri talep etti.

Ripple, davanın temelini reddetti ve Tetragon’un haklı olmadığından bahsetti. Ripple, resmi bir yanıtta “Ripple’ın C serisi yatırım anlaşmasında Tetragon’un eğer XRP ileriye dönük bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, elindeki Ripple hisselerini geri verme seçeneğine sahip olduğuna dair bir hüküm var. XRP’nin menkul kıymet olduğu konusunda bir karar bulunmadığından bu davanın hiçbir dayanağı yoktur. Tetragon’un ABD’deki yasal belirsizlikten haksız bir şekilde yararlanmaya çalışması nedeniyle üzgünüz. Mahkemeler bu belirsizliği ortadan kaldıracak ve biz pozisyonumuzdan çok eminiz.” ifadelerini kullandı.

Ripple, XRP ve Kirpto Pazarı

Ripple, geçen ay SEC tarafından açılan ve komisyonun XRP’yi menkul kıymet olarak adlandırdığı ve şirketin ve iki yöneticisinin 1.3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışında bulunduğunu belirttiği bir davayla karşı karşıya kaldı. XRP, haberleri takiben %60’tan fazla düştü ve genel kripto para piyasası 50 milyar dolarlık bir satışla karşı karşıya kaldı. Birkaç kripto borsası XRP ticaretini durdurdu ve bazıları kripto para birimini tamamen kaldırdı. XRP, toplam piyasa değeri iki hafta içinde 29 milyar dolardan 10 milyar dolara düştüğü için şu anda 0.22 dolar seviyesine yakın işlem görüyor.

LTC, XRP’nin piyasa değerinden yaklaşık 500 milyon dolar daha fazla olan 10.7 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştıktan sonra Litecoin, dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi oldu.

Sonuç olarak Ripple’ın yer aldığı bu davalar ve yasal süreçlerde en çok etkilenen XRP ve onun yatırımcıları oldu. Bu yasal süreçler devam ettikçe ve spekülasyonlar artış gösterdikçe XRP fiyatının daha da kötü etkilenmesi bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.