“Ripple 2030 Yılına Kadar Temiz Enerji İle Çalışacak”

Çevreci olarak bilinen kripto paraların ve blockchain platformlarının karbon emisyonlarını en aza indirgemek amacıyla Ripple ve EW Zero yeni bir adım atıyor. Kâr amacı olmayan EW Vakfı ile yapılan anlaşma ile dünya genelindeki her blok zinciri sahibi pazarlara yenilenebilir enerji işbirliği yapılacak.  Açık kaynaklı olarak tasarlanan yeni aracın ilk kullanıcı ise XRP Ledger Vakfı olacak.

Konu ile ilgili olarak CEO Brad Garlinghouse açıklamalarda bulundu:

“Blok zinciri ve kripto para biriminin yaygın olarak benimsenmesi cesaret verici olsa da, küresel finansın geleceğinin sürdürülebilir olmasını sağlamak için nasıl inovasyon yaptığımızı sürekli olarak değerlendirmeliyiz. Dijital ödemeler gelişmeye devam ettikçe uzun vadeli sistemik değişiklikler yapmak, dijital dönüşümün gezegenimizin maliyetine gelmemesini sağlayacak bir endüstriye ihtiyacımız var.”

Ripple, bu yenilikçi adımı ile 2030 yılına kadar yenilenebilir temiz bir enerji ile işlemlerine devam edeceğini söylüyor. Ciddi oranlarda karbon emisyonunu azaltacağı bir gerçek. Ancak emisyonun minimalize edilmesi için de yeni karbon giderme teknolojilerine yatırım yapacaklarını duyurdular. Blockchain teknolojilerin her geçen gün hayatımıza girmesi, sürdürülebilir ve temiz bir enerjinin kullanılmasının da önünü açıyor ve temiz bir doğanın var olmasının imkansız olmadığını bizlere gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.