Ripple, 2021’in İlk Çeyreğinde XRP Satışlarını İkiye Katladı!

0

San Francisco merkezli bir blockchain şirketi olan Ripple, dün üç aylık XRP Piyasaları Raporunu yayınladı ve 2021’in ilk çeyreğinde XRP’ye yönelik artan talebi vurguladı. Şirketin toplam XRP satışları, 2021’in ilk çeyreğinde 150.34 milyon dolar’a ulaştı ki bu miktar 2020’nin 4. çeyreğine kıyasla %97 daha fazla. Üstelik bu artış, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ile devam eden yasal mücadeleye rağmen gerçekleşti.

Resmi açıklamaya göre, küresel XRP hacmi bu yılın ilk çeyreğinde önemli ölçüde artış yaşadı. Ripple, XRP satışlarındaki son artışta talep üzerine likidite (ODL) müşterilerinin rolünden bahsetti.

Son çeyrekte Ripple, dünya çapındaki şirketlerle birkaç ortaklık kurarak küresel genişlemesini hızlandırdı. Ayrıca ODL hizmetini Güneydoğu Asya’ya genişletmek için sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’nun %40 hissesini satın aldı. Reuters’e yakın zamanda verdiği bir röportajda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Asya’da büyüdüğünü ve XRP likiditesinin (XRPL) faaliyetinin bölgede önemli ölçüde arttığını belirtti.

Bunların yanında söz konusu raporda Ripple, balina adreslerinin sayısında önemli bir artış olduğunu vurguladı. Şirket, ilk çeyrekte 1 milyon ila 10 milyon XRP tutan cüzdan sayısının 1.125’ten 1.196’ya yükseldiğini belirtti. Şirkete göre 319 kripto cüzdanı en az 10 milyon XRP tutuyor. SEC davası, büyük oyuncuların varlıklarını artırmalarını engelliyor gibi görünmüyor.

Son olarak, yazının kaleme alındığı sırada dünyanın en büyük beşinci dijital para birimi 1.58 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın