Ripple 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açarken, Fiyat 0.66 Dolar’a Yükseldi

Hafta sonu boyunca, XRP token’ı 0.32 dolar’dan şu anda işlem gördüğü 0.66 dolar’a 2 kat artış kaydetmeyi başardı. Ve kripto paranın değeri artmaya devam ediyor. Fiyat yükselmeye devam ederken Ripple, emanet cüzdanından 1 milyar XRP’yi çıkardı. Diğer büyük oyuncular (Bitstamp ve Coinbase) 645 milyon token’lık devasa bir miktar taşıdı.

Whale Alert’ten alınan verilere göre blockchain devi Ripple, topluluk için devasa ancak şirket için zaten alışkanlık haline gelmiş bir miktar XRP ortaya çıkardı: 1 milyar token.

Serbest bırakılan XRP’nin 800 milyonu kural olarak kilitleniyor ve yaklaşık 200 milyonu operasyonel giderlerini, yatırımlarını vb. karşılamak için Ripple tarafından tutuluyor. Halihazırda Ripple’ın ABD tarafından başlatılan dava nedeniyle avukatlar ve mahkemelerle ilgili masrafları olduğunu belirtmekte var.

Whale Alert ayrıca, kripto para piyasasının diğer büyük oyuncularının (Lüksemburg merkezli Bitstamp ve ABD merkezli Coinbase borsası ile daha küçük borsaların) göze çarpan bir 645 milyon XRP aktardığını bildirdi. Bitstamp, RIpple’ın XRP/EUR çifti ile çalışan Avrupa ODL koridorudur. Ripple tarafından XRP’yi depolamak için kullanılan bir saklama platformu BitGo’ya 40 milyon XRP gönderdi.

Coinbase’e gelince, cüzdanları arasında tek seferde 400 milyon XRP transferi gerçekleştirdi. XRPlorer hizmetinin CEO’su ve kurucusu Thomas Silkjaer, borsanın fonları soğuktan sıcak cüzdanına taşıdığını söyledi. Platform, SEC davası nedeniyle XRP ticaretini askıya alan borsalar listesinde yer alıyor ve ayrıca SEC tarafından XRP ticaretinde komisyon ücreti aldığı için dava açıldı.

Son olarak Cumartesi gününün erken saatlerinden bu yana XRP, 2 kat büyüme göstermeyi başardı. Cumartesi günü 0.40 dolara yükselen token, bugün ikinci kez 0.60 dolar seviyesini aştı ve şimdi 0.66 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ayrıca Polkadot’tan dördüncü sıradaki yerini kurtarmayı başardı ve Tether’i bir adım geriye atarak ilk 3 arasına geri döndü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.