Riot Games’in Milyoner Ortağı, Kripto Para Dolandırıcılığı Kurbanı Oldu

0
501

Oyun yapım ve dağıtım şirketi olan Riot Games’in kurucuları arasında yer alan Marc Merrill bir kripto para dolandırıcılığına kurban gitti. Forbes’ta yer alan bir habere göre bir kripto para madencisi Marc Merrill’in banka kartını kullanarak kendisi için 5 milyon dolarlık harcama yaptı.

Edinilen bilgilere göre Matthew Ho adlı bir Singapur vatandaşı, Kasım 2014’te Marc Merrill’in kimliğini taklit etti ve bu şekilde bazı harcamalar yapmaya başladı.

Merrill’in bilgilerini çalan Matthew Ho’nun, Bitcoin ve Ether’in de olduğu çeşitli kripto paraların madenciliğini yaptığı belirtiliyor. Matthew Ho, madencilik yaparak topladığı kripto paraları Localbitcoins üzerinden satışa çıkardı.

Yapılan açıklamalara göre dolandırıcı, Merrrill’in bilgilerini kullanarak toplamda 5 milyon dolar değerinde harcama yaptı. Ama dolandırıcının, Marc Merrill’in kimlik bilgilerine nasıl ulaştığı henüz bilinmiyor. Buna rağmen dolandırıcı, Merrill’in bilgileriyle Amazon ve Google gibi şirketlere yüksek miktarlar da ödeme yapmayı başarmış.

Matthew Ho uzun sürece boyunca Merrill’in kimlik bilgilerini kullanarak dolandırıcılık yaptı ama en sonunda Amazon, Google ve Facebook tarafından toplanan IP bilgileriyle yakalandı. Singapur Polisi tarafından gözaltına alınan Matthew Ho’nun soruşturması devam ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın