Riot Games’in Milyoner Ortağı, Kripto Para Dolandırıcılığı Kurbanı Oldu

Oyun yapım ve dağıtım şirketi olan Riot Games’in kurucuları arasında yer alan Marc Merrill bir kripto para dolandırıcılığına kurban gitti. Forbes’ta yer alan bir habere göre bir kripto para madencisi Marc Merrill’in banka kartını kullanarak kendisi için 5 milyon dolarlık harcama yaptı.

Edinilen bilgilere göre Matthew Ho adlı bir Singapur vatandaşı, Kasım 2014’te Marc Merrill’in kimliğini taklit etti ve bu şekilde bazı harcamalar yapmaya başladı.

Merrill’in bilgilerini çalan Matthew Ho’nun, Bitcoin ve Ether’in de olduğu çeşitli kripto paraların madenciliğini yaptığı belirtiliyor. Matthew Ho, madencilik yaparak topladığı kripto paraları Localbitcoins üzerinden satışa çıkardı.

Yapılan açıklamalara göre dolandırıcı, Merrrill’in bilgilerini kullanarak toplamda 5 milyon dolar değerinde harcama yaptı. Ama dolandırıcının, Marc Merrill’in kimlik bilgilerine nasıl ulaştığı henüz bilinmiyor. Buna rağmen dolandırıcı, Merrill’in bilgileriyle Amazon ve Google gibi şirketlere yüksek miktarlar da ödeme yapmayı başarmış.

Matthew Ho uzun sürece boyunca Merrill’in kimlik bilgilerini kullanarak dolandırıcılık yaptı ama en sonunda Amazon, Google ve Facebook tarafından toplanan IP bilgileriyle yakalandı. Singapur Polisi tarafından gözaltına alınan Matthew Ho’nun soruşturması devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.