Resmi Gazete’de “Kripto Para Hizmet Sağlayıcıları” Yeni Yönetmeliğe Eklendi!

3

Bugün yayınlanan Resmi Gazete’de yeni yönetmelik de “kripto varlık hizmet sağlayıcılar” da Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanın Önlemesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik’in “Yükümlüler” bölümün eklendi.

Bugün yürürlüğe giren yönetmelik ile, kripto para borsaları gibi işletmelerin de Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında sorumlu olacakları anlamına geliyor.

Kripto para topluluğu tarafından tanınan isim olan Celil Öztürk, yeni yönetmelik hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Kısaca kara para aklama, terörizmin finansmanı, illegal işlemlerle (“suç gelirlerinin aklanması”) mücadele süreçleri açısından kanun ve ilgili yönetmelik çerçeesinde “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” da sorumlu hale geldi. Kanun ve yönetmelikte şüpheli işlemlere ilişkin yükümlü kuruluşlar için çok sayıda yükümlülük var. Şüpheli işlemlere ilişkin bildirim yükümlülükleri, KYC (Müşterini Tanı) süreçleri, kimlik tespit süreçleri, kullanıcılardan istenecek belgeler vs.”

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Peki bu kanunda bizi korkutacak yada bizi etkileyecek birşey var ben türk uygulamalarindan işlem yapıyorum bitexen den güvenilir mi yoksa binanceye gecmelimiyim acil bir bilgi verirseniz sevinirim yada bu olaylar yüzünden türk uygulamaları kapanır yada kapatılır mı teşekkür ederim.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın