Reddit Kurucusu, Varlıklarının ‘Birçoğunun’ Ethereum’da Olduğunu Açıkladı

0

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian geçen yıl kişisel servetinin büyük bir kısmını kripto para birimlerinin yatırdığını açıklamıştı. Ohanian’ın risk sermayesi şirketi Seven Seven Six, o zamandan beri Bitcoin ödül uygulaması Lolli için düzenlenen 5 milyon dolar’lık bir finansman turuna katıldı ve blokckchain altyapı firması QuickNode’a yatırım yaptı. Peki Ohanian kendi parasını hangi kripto paralarda nerede tutuyor? En azından bir kısmını Ethereum’da.

Ohanian, CNBC’de Andrew Ross Sorkin’e verdiği röportajda Ethereum’la ilgili, “En azından önümüzdeki bir ya da iki yıl için, gerçekten kanıtlayacak çok fazla şeye veya en azından bir şeyler gösterme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum, çünkü çok sayıda ilginç uygulamalar var” dedi ve ekledi:

“NFT’ler Ethereum blockchain’inin üzerine inşa edilen şeylerin sadece başlangıcıdır ve açıkça söylemek gerekirse, holding’lerimin (varlıklarımın) çoğu orada.”

ETH blockchain denince akla  iki ana kullanım durumu geliyor: takas edilemeyen token’lar (NFT’ler) ve merkezi olmayan finans (DeFi).

Her iki alan da geçen yıl boyunca hızlı bir büyümeye tanık oldu. DeFi Pulse’a göre, Ethereum DeFi protokollerinde aklaşık 60 milyar dolar’lık token dolaşıyor. NFT’ler, çoğu başlangıçta göründükleri Ethereum blockchain’den gelen 2 milyar dolar’ın üzerinde satış kaydetti. Ohanian, Ethereum’a yoğun bir şekilde yatırım yapıyor olsa da, teknoloji uzmanı yeniliklere açık ve ABD’nin benzer blockchain yeniliklerini geliştirmek için harekete geçmesi gerektiğini düşünüyor.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi yapma konusundaki son kararına atıfta bulunan Ohanian, “Genel olarak konuşursak, bu [kripto para birimleri] üzerinde herhangi bir düzenleme için baskıyı savunmam çünkü günün sonunda, bunlar bizim yakalamamız için fırsatlar. Ve umarım, ülke olarak, bunun en iyi kısımlarına yöneliriz ve sonuç olarak daha iyi olabiliriz çünkü diğer ülkeler kesinlikle büyük, çok büyük bir şekilde yöneliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın