Raporlar, 2019’da 70 Kripto Para Hedge Fonunun Kapatıldığını Gösteriyor

Kriptoda uzmanlaşmış yaklaşık 70 adet hedge fon bu yıl kapandı. Riskten korunma fonları, ağırlıklı olarak emeklilik fonları ve aile büroları gibi kurumsal yatırımcılara hitap etmektedir. Bloomberg’e göre, ABD merkezli Crypto Fund Research tarafından yapılan bir araştırma 2019’da başlatılan yeni fon sayısının 2018’deki açılış sayısının yarısından az olduğunu söylüyor.

Kuzey Amerika 28 ile en yüksek kripto fonu kapanışına sahipti. Bunu sırasıyla 23 ve 14 kripto fonu kapanışıyla Avrupa ve Asya-Pasifik izliyor. Kurumsal yatırımcılar, doğal değişkenliklerinden dolayı bitcoin ve diğer kripto paraları reddetti.

Kripto piyasası, Tracker Coin Metrics’in kurucu ortağı olan Nic Carter’ın bir raporuna göre:

“Piyasa kesinlikle perakende güdümlüdür ve öngörülebilir gelecek için böyle kalacaktır.”

Şu anda, toplamda yaklaşık 804 kripto para birimi fonu bulunmaktadır. Crypto Fund Research’ün web sitesine göre, 804 kripto para cinsinden fonun 355’i hedge fon, 425’i risk sermayesi fonudur. Arrington XRP, BlockTower Capital, Brian Kelly Capital Management, Digital Currency Group ve Fenbushi Capital araştırmaya göre ilk beş kripto para birimi fonudur.

Blockchain Capital’in genel ortağı Spencer Bogart şunları söyledi:

“Bana göre, Bitcoin için sadece 10 yıl süren herhangi bir kurumsal kabulün olması, sadece 3 ya da 4 yıl önce hayal edebileceklerinin ötesinde, radikal bir başarıdır.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.