Raoul Pal’a Göre Kripto Piyasası Boyutunu İkiye Katlayacak

Macro Guru Raoul Pal, tüm kripto para piyasasının, mevcut boyutunu iki katına çıkarmaya hazır durumda olduğunu söylüyor.

Eski Goldman Sachs yöneticisi attığı yeni tweette, 1.8 trilyon dolar piyasa değerini aşan dijital varlık alanının, sonraki aylarda kripto para piyasasını daha yüksek seviyelere çıkaracak yeni bir dalgalanmanın başlangıcına işaret ettiğini söylüyor.

Bütün dijital varlık alanının piyasa değerindeki 1.8 trilyon dolarlık kırılma, büyük bir olay gibi hissettiriyor. Grafikteki patern, hızlanmanın bu kırılmanın ardında yattığını gösteriyor. Tahminime göre önümüzdeki 2 ila 3 ay içerisinde tüm alan ikiye katlanacak. Bekleyip görelim!”

Peter McCormack ile “Bitcoin Ne yaptı?” adlı programın bir bölümünde konuşan Raloul Pal, Bitcoin(BTC)’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasıyla “Para Duvarı’na” da ulaşmış olacağını söyledi. Burada gördüğümüz şey, piyasa değerinin büyüklüğüyle ilgili önceden işlem yapılmasıdır. Çünkü 1 trilyon dolar ciddi bir varlığa tekabül eder, değerin 10 trilyon dolara ulaşması ise servet sahibi olmaya. Bu da piyasa değerini derinleştirir, daha geniş bir pazar oluşturur ve pazara daha fazla katılımcının girmesine izin verir.

Raoul Pal, daha geniş bir kripto para piyasasının yatırımcılar için ne anlama geldiğini de paylaşıyor:

“Kurumlar için bu; benimseme demektir, piyasa değeri demektir, düzenleme demektir. Yani ne kadar genişlerse, piyasa değeri kurumların satın alımları için o kadar uygun hale gelir. Bu da fiyattan çok daha büyük bir meseledir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.