Ralliler Ateşlendi: Coinbase Listelemesi Bu 3 Altcoin’in Fiyatını Harekete Geçirdi!

  • Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para birimi borsası Coinbase, dijital varlık piyasası devam eden aşağı yönlü bir baskıyla karşı karşıya kalmaya devam ederken, üç Ethereum (ETH) tabanlı altcoin için destek eklediğini duyurdu.

Coinbase tarafından yapılan bir duyuruya göre, borsa merkezi olmayan borsa (DEX) protokolü Injective Protocol (INJ), perakende iş odaklı bir platform olan Pundi X (PUNDIX) ve non-funbigle token (NFT) platformu XMON’u (XMON) likidite koşullarının karşılanması halinde ticaret listesine ekleneceğini belirtti.

Üç kripto varlığın tümü, Coinbase’in şeffaflığı artırmanın ve içeriden öğrenenlerin ticareti (insider trading) potansiyelini ortadan kaldırmanın bir yolu olarak oluşturduğu listeleme yol haritasına bu ayın başlarında dahil edilmişti.

Duyuruyu takiben, her bir altcoin, genel kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte konsolide olmadan veya düzeltme yaşamadan önce mütevazı rallilere imza attı.

INJ, düşüşe geçmeden önce yüzde 9,42’lik bir ralli ateşedi ve şu anda 121 milyon dolarlık piyasa değeri ile 1,55 dolar olarak fiyatlandırılıyor. Bunun ardından PUNDIX, 0,46 dolar seviyesinden 0,60 dolara kadar yüzde 30’luk bir ralliyi ateşledi ve şu anda 138 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 0,53 dolardan el değiştiriyor, son olarak XMON ise düzeltme yaşamadan önce yaklaşık yüzde 3 sıçrayarak çoğunlukla yatay işlem gördü.

Geçen ay, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsanın nihai hedefinin, belirli güvenlik ve meşruiyet kriterlerini karşıladıkları sürece mümkün olduğunca çok sayıda kripto varlığını listelemek olduğunu söylemişti.

JPMorgan: Coinbase Gelecek Yıl 1.2 Milyar Dolar Gelir Kazanabilir

JPMorgan analisti Ken Worthington, müşterileri ile bu hafta başlarında bir notta, kripto borsası Coinbase Global’in (COIN), kısa vadeli faiz oranlarındaki artışlar göz önüne alındığında 2023’te 1.2 milyar dolarlık ek faiz gelirine dayalı gelir elde edebileceğini söyledi.

JPMorgan, Coinbase’in USDC ihraççısı Circle ile ortak girişiminin tek başına yaklaşık 700 milyon dolarlık ek gelire katkıda bulunabileceğini tahmin ediyor. 2018’de iki şirket, USDC rezervlerinden elde edilen faiz gelirlerinden bir gelir payı içeren CENTER Konsorsiyumu ortak girişimini kurmuştu.

JPMorgan, Coinbase’in müşteri itibari parasından ve kurumsal nakit bakiyesinden faiz geliri elde edebileceğini ve gelecek yıl toplam 1.2 milyar dolar ek gelir elde edebileceğini kaydetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl, CoinDesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.