Nisan 1, 2022

%200’lük Ralli Bu Az Bilinen Altcoin’i Vurdu: Sürpriz Borsa Listelemesi Altcoin’i Uçurdu!

Kripto borsası devi Crypto.com, platformundaki dijital varlık listesini genişletiyor ve bu süreçte de bazı kripto para birimlerinde büyük rallileri tetikliyor. Borsa kısa süre önce internet sitelerinden yaptığı bir açıklamada, platformuna geleceği parlak üç yeni altcoin‘in eklendiğini duyurdu.

Alethea Artificial Liquid Intelligence Token (ALI)

Crypto.com’un altcoin paketinde ilk sırada, duyurunun hemen ardından yaklaşık yüzde 240 yükselen Alethea Artificial Liquid Intelligence Token (ALI) yer alıyor.

ALI, zeka seviyesini yükseltmek için eğitilebilen, iNFT olarak adlandırılan, benzersiz bir intelligent non-fungible token (akıllı NFT) sunarak bilim kurgu görsellerini ve kavramlarını metaverse’e taşımak için tasarlanmıştır.

Geçen Haziran ayında, Alice adlı ilk iNFT, Sotheby’s müzayede evinde 478.000 dolara satıldı.

ALI, yazım sırasında da yükseliş trendine devam ediyor ve yüzde 237.7’lik bir artışla 0,082 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Astar (ASTR)

Crypto.com uygulamasına yeni eklenen kripto para birimlerinden bir diğeri ise, açık kaynaklı, çok zincirli bir akıllı sözleşme platformu olan Astar (ASTR).

Eskiden Plasm olarak bilinen Astar Ağı, Polkadot (DOT) ekosistemi aracılığıyla katman-1 blok zincirlerini; merkezi olmayan finans (DeFi), non-fungible token’lar (NTF) ve merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO) dahil olmak üzere çeşitli yeteneklerle birbirine bağlar.

Platformun hizmet token’ı olan ASTR, stake ödülleri, işlem ücretleri ve zincir içi yönetişim özellikleri sunar.

Son 24 saatte yaklaşık yüzde 20’lik bir artış yaşayan Astar, yazım sırasında 0,19’dan işlem görüyor. Bir hafta önce 0,11 dolar olarak fiyatlandırılan kripto para birimi bir haftada toplamda yüzde 73’ün üzerinde bir kazanç sağlamış durumda.

Wemix (WEMIX)

Crypto.com platformunun uygulamasına yeni eklenen altcoin’ler listesinin son sırasında ise, kullanıcılarına birkaç farklı türde bir düzine oyun sunan mobil küresel oyun platformu Wemix (WEMIX) bulunuyor.

Wemix, ücretleri düşürmeye yardımcı olmak için hibrit bir genel ve özel blok zinciri yapısı kullanır ve odak noktası, kripto varlıklarının ticaretinden ziyade kullanıcıların oyun deneyimidir.

Wemix bu altcoin paketinde listeleme haberi sonrası düşüş yaşayan tek kripto para birimi. Wemix, son 24 saatte yaklaşık yüzde 5’lik bir düşüşle 4,41 dolar seviyesinde işlem görüyor. Altcoin, 14 Mart’taki aylık en düşük seviyesi olan 4,18 dolardan ise yaklaşık yüzde 10 yükseldi.

Bu yeni eklenen üç kripto para birimi arasında sadece ALI şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde trade için kullanılabilir.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.