PSG, Ethereum Merkezli Futbol Oyunu Sorare’ye Katıldı!

Ethereum merkezli futbol oyunu olan Sorare, hızla adını duyurmaya devam ediyor. Sorare; 2020 Şampiyonlar Ligi finalisti Paris Saint- Germain FC ile oyundaki 100. Lisanslı kulüp anlaşmasını imzaladı.

Neymar ve Kylian Mbappe gibi PSG’nin önde gelen isimleri, blok zincirinde tokenize edilecek. Aynı zamanda kullanıcıların satın alabilecekleri, birbirleriyle takas yapabilecekleri diğer Sorare oyuncuları ile yarışabilecekler. Ve kendi takımlarını oluşturmak adına ortaya konulacak dijital kartlar yakın zamanda sevenleriyle buluşacak.

Ayrıca bir diğer haber; David Beckham gibi eski PSG oyuncuları, 2013 yılında takımdan ayrılmadığı süreç içerisinde tokenize edilmeye devam edecek. Sorare, oyunun içerisinde sevenlerine çeşitli olanaklar sunmaya devam ediyor. Artık sınırlı sayıda üretilen kartlar da içinde bulunmak üzere sık rastlanmayan değerde oyun kartları bulunacak.

Oyuna göre; PSG’nin ortaklığı sosyal medyanın yardımı ile yarı yarıya yayınlanacak. Takım ise sosyal medya uygulamaları arasında 80 milyondan fazla seveni ile kendi alanında dünyada 6.sıraya yerleşti.

Sorare CEO’su olan Nicolas Julia şu sözleri kullandı:

“Paris Saint- Germain, Neymar ve Mbappe gibi takımdaki inanılmaz oyuncularla bu yılın Şampiyonlar Ligi Finalisti olmaya oynuyoruz. Onları 100 lisanslı kulüp olarak görmek bizim için bir onurdur.”

“Sorare hakkında ise iletişim kurmalarını sağlamak, birçok yeni insanı blockchain oyunlarına ve Ethereum alanında bulundurmamıza yardımcı oluyor.”

Oyun ABD’de Çok İlgi Gördü!

Sorare, oyunu Amerika Birleşik Devletleri’nde halka yayınladığını duyurdu. Ülke içerisinde pazarlamaya başlayacağını ve orada ayak izlerini arttırmak için planlarının olduğunu söyledi.

Yani kısacası; oyun şu an itibari ile Amerika Birleşik Devletleri’nde oynanıyor. Oyun oldukça ilgi gördüğünden kaynaklı Sorare’nin ikinci en büyük pazarı haline geldi. Raporlara göre; ABD’de aylık %70 büyüme gösterdi. Sorare ise haziran ayında Major League Soccer Players Association ile anlaşma imzalayacak.

Sonuçlara göre; Sorare şu an dünya genelinde 40.000’e yakın oyun kullanıcısıyla devam ediyor. 2019’un başlarından günümüze kadar aylık %52’lik bir artış gösterdi. Oyunun gelirine bakmak gerekirse; Aralık 2019 yılında 30.000 dolardan 800.000 dolara kadar yükseldi. Aynı zamanda temmuz ayında gerçekleştirilen tohum turunda 4 milyon dolar elde etti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.