Popüler Trader Korkuttu: “Bitcoin’de Hedef…”

Popüler bir kripto trader’ı, kripto para piyasalarının makroekonomik problemlerle karşı karşıya kaldığı bu günlerde Bitcoin (BTC) fiyatına ilişkin korkutan bir tahmin paylaştı.

Kripto analisti ve trader’ı Justin Bennett, YouTube kanalında paylaştığı videoda, Bitcoin grafiğinde oluşan düşüş bayrağı modelinin, önde gelen dijital varlığın yaklaşık 8.500 dolarlık bir fiyat hedefine düşebileceğine ilişkin sinyal verdiğini belirtti.

“Şu anda kurulmakta olan bir model görülebiliyor. Gelişmekte olan çok daha küçük bir ayı bayrağı modelimizin nerede olduğunu siz de görebilirsiniz. Bu durumda hedef yaklaşık 8.000 doların biraz üzerinde ve 8.500 dolar civarında.”

Bennett, 2017’nin en yüksek seviyesinden günümüze bir trend çizgisi çizmenin, Bitcoin’in 10.000 doların altına düşebileceğini de öne sürdü.

“Bir önceki döngünün zirvesinden bir trend çizgisi çekersek, buradaki bu yüksekten, 8.000 ila 9.000 dolar arasında bir alan elde ettiğimizi görebilirsiniz. Açıkçası bu trend çizgisinin çok da önemli olmadığını düşünüyorum. Ancak, ilginç bulduğum bir şey var, o da, Bitcoin’in her bir döngüyü buna benzer bir trend çizgisine sokması.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto trader’ı, yaşanan önceki döngülerin aksine, kripto piyasasının daha önce bu türden makroekonomik koşullarla hiç karşılaşmadığı için keşfedilmemiş bir bölgede olduğunu düşünüyor.

“Bana soracak olursanız şu an yaşadığımız ayı piyasasının öncekilerden çok farklı olduğunu unutmamalıyız. Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı ayı piyasası yaşarken borsa yükseliyordu. Evet, onlar da ara ara düşmüştü ama genel olarak yükseliyorlardı.

Bu türden gelişmeler yaşanırken yüksek enflasyon ve FED’in faiz kararları gibi problemlerle uğraşmıyordu. Bununla birlikte, şu anda uğraştığımız şey, kriptonun son on yılda yaşadığı her şeyden çok farklı. Şu anda enflasyon 40 yılın zirvesine ulaştığı için, Fed’in sıkılaşmaya devam ediyor. Aslında, Fed’den şimdiye kadar gördüğümüz en agresif sıkılaştırmalardan birisini gerçekleştiriyor.

Üstelik dünya bir resesyonla karşı karşıya gibi görünüyor. Ve kripto hiçbir zaman küresel bir durgunluk yaşamadı. 2008-2009 büyük mali krizi sırasında bile ortalıkta yoktu. Bu daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor. Keşfedilmemiş bir bölgedeyiz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.