Popüler Metaverse Coin’den Tarihi Markayla İş Birliği!

  • Otomotiv endüstrisinde tarihi bir marka olan Renault, otomotiv deneyimini metaverse’e taşımak için popüler bir metaverse altcoin’i ile ortaklık kurdu.

Renault’un Koreli yan kuruluşu, metaverse alanına girmek için Ethereum tabanlı kripto projesi Sandbox (SAND) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık ile Renault Kore’nin hedefi, metaverse’de marka varlığını oluşturmak ve müşterilere Renault tabanlı sanal otomotiv deneyimleri sunmak olacak.

Renault, Sandbox aracılığıyla metaverse’e girecek

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Renault, sanal metaverse dünyasında yer almak için The Sandbox‘u kullanacak. Şirketin Koreli yan kuruluşu, sanal müşterileri şirketin ürünleriyle tanıştırmak için bir dizi otomotivle ilgili etkinlik yoluyla uzayda marka varlığını oluşturarak bunlardan sorumlu olacak.

Bu otomotiv deneyimleri, The Sandbox platformunu zenginleştirmeyi ve Renault’nun ürünlerinin potansiyel müşteri tabanını genişleterek daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor. The Sandbox Korea CEO’su Cindy Lee, iş birliği hakkında şunları söyledi:

“Bu ortaklık, birlikte çalışmanın mükemmel bir örneğidir. Sandbox, endüstriyel sınırları dikkate almadan büyüyebilen bir platformdur. The Sandbox’ta otomobilleri ve dijital varlıkları birleştiren yeni deneyim türleri sunabileceğiz.”

İş birliğinin kapsamı ve yaratacağı deneyimlerin doğası henüz açıklanmış olmasa da bu şekilde Renault, kendilerini Ethereum tabanlı metaverse platformunda zaten kurmuş olan şirketlerin ve bireylerin saflarına katıldı.

Otomotiv markaları popüler kripto sektörüne giriş yapıyor

Renault, metaverse’e ürün yerleştirmeyi hedefleyen ilk otomobil üreticisi değil. Hatta uzun zamandır metaverse, bu şirketler için popüler bir hedef haline geldi. Volkswagen, Nisan ayında, kullanıcıların bir metaverse ortamında NFT’leri avlamak zorunda kaldıkları “Game On” adlı bir reklam kampanyası bile düzenledi.

Japon otomobil üreticisi Nissan, en yeni elektrikli otomobillerinden biri olan Sakura’nın piyasaya sürülmesine yardımcı olmak için metaverse’i kullandı. Şirket, potansiyel müşterilerin özelliklerini ve biçimlerini inceleyebilecekleri ve araba seçip sürebilecekleri sanal bir dünya kurdu. Nissan’a göre bu deneyim, “daha önce hiç olmadığı kadar yeni kitlelerle bağlantı kurma fırsatı” sağladı. Ayrıca şirket, sırada ne olacağı konusunda heyecanlı olduğunu ve ürünleri için yeni dijital yaklaşımlar geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Hyundai ayrıca, Naver Z tarafından yönetilen metaverse dünyası Zepeto’da bulunan sanal bir motor stüdyosunda gelecekteki mobilite deneyimlerini sunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : news.bitcoin


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.