Popüler Kripto Trader’ı Patlayacak 3 Altcoin’i Açıkladı!

Popüler kripto trader’ı Jack Sparrow temmuz ayı içerisinde Bitcoin’in 19.000 dolara yükselişini önceden söyleyerek, doğru bir tahminde bulunmuştu. Popüler analist Jack Sparrow, şimdi de Bitcoin’de kâr toplama dönemi olduğunu dile getiriyor. Jack Sparrow Bitcoin’in yeni bir düzeltme yapmasını doğru bulduğunu söylüyor. Bir diğer yandan ise patlayacağına inandığı 3 altcoin’i bizlerle paylaşıyor.

Jack Sparrow: Bitcoin Yeni Bir Düzeltme Gerçekleştirebilir

Kripto para sektöründe Jack Sparrow olarak bilinen ünlü kripto stratejisti, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yani 20.000 dolara ilerlerken riski yönettiğini dile getiriyor. Jack Sparrow ise konuya yönelik şu cümleleri kullandı:

‘’ 4.000, 5.000, 6.000, 8.000, 10.000, 13.000, 14.000 ve 16.000 ABD doları olan uzun pozisyonlarımı 18.000-19.000 dolara genişlettiğim için bana hayalperest dediler. Mart ayından bu yana %400’lük bir ralliden sonra ath yakınlarında ve nakit olarak kâr elde ettim. Farklı şeyler dile getiren kişilerle alay ediyorum… Sadece piyasanın gerçekleşmiş kârları reddetme fırsatına bakıyorum. Piyasa cömertse, satın alma fırsatım olur. Değilse, risk tanımlı seviye olarak daha sonra satın alacağım.’’

Hangi 3 Altcoin Güçlü Potansiyele Sahip?

Jack Sparrow, en iyi altcoinler olarak;

  • Ethereum (ETH)
  • Yearn Finance (YFI)
  • Uniswap (UNI) sıkı bir şekilde takip ettiğini dile getiriyor.

Jack Sparrow, Bitcoin’de kısa sürede düşüş eğilimi gerçekleştirse dahi altının bir değer deposu varlığı olarak üzerine topladığı ilgiyi kaybetmesi sebebiyle Bitcoin’in de 2023 senesine kadar 396.666 dolara çıkacağını iddia ediyor.

Bir diğer yandan analist, en büyük kripto para biriminin uzun süreçli bir ayı piyasası çemberine girmeden önce 2021 ve 2023 yılında zirveye fırlayan iki kısa çemberden daha geçeceğini dile getiriyor. Jack Sparrow, kurgu teorisinin altın ve teknoloji benimseme döngüsüne dayandığı konusu hakkında şu cümleleri kullanıyor:

‘’ Mesele şu ki: Teknoloji bir yedek varlık haline geldi. Geride kalan altın ise değerini yitiren bir yedek varlık durumuna düştü. Teknoloji, çok miktarda doların depolandığı ve servetin biriktiği/ korunduğu bir yerdir. Bitcoin, Altın’dan daha fazla özelliğe sahip bir teknoloji uzantısı olmaktadır.’’

Kaynak: Jack Sparrow/Twitter

Jack Sparrow, Bu Döngünün Bir Önceki Döngüyle Rekabete Gireceği Vurguladı!

Analist daha kısa süren döngüler ile ilgili yorumlarını destekleyerek, var olan rallinin önceki boğa piyasalarından ne kadar ‘’ hızlı ve dik’’ olacağını anlatmak adına logaritmik bir grafiğe bakıyor. Jack Sparrow son olarak bu konu hakkında şu cümleleri kullanıyor:

‘’Logaritmik ölçekte fiyat şu anda 2013-2017 yıllarında olan döngüden daha yüksek durumda. Bunu söylemek için çok erken bir zaman olabilir. Fakat bence bu döngü bir önceki ile rekabet edecek.’’

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.