Popüler Kripto Analisti Nicholas Merten’e Göre Ethereum Patlamaya Hazır – İşte Nedeni!

0

Yakından takip edilen kripto analisti Nicholas Merten’e göre, Ethereum yeni bir boğa piyasası aşamasına girmek üzere.

Yeni bir strateji oturumunda Merten, Ethereum’un diğer tüm kripto varlıklarına göre pazar payını gösteren Ethereum pazar hakimiyetini inceliyor. Ethereum’un pazar hakimiyetinin, kritik bir direnç alanını ortadan kaldırmakla tehdit ettiğini ve bir kırılmaya hazır olduğunu belirtiyor.

“Etheruem’un pazar payını korumak için rekabet etmesi veya geride bırakması gereken çeşitli diğer kripto para birimlerine rağmen, genellikle, 2017 yılının Mart ve Mayıs ayları arasında gördüğümüz bir direnç aralığında, yaklaşık %19 ila %20 aralığında kalıyor.

Bu da, bunun gerçekten izlememiz gereken kritik bir metrik olduğunu gösteriyor… Ve bu çok büyük bir psikolojik seviye çünkü bu aralığı bir kez aştığımızda, önceki pazar payından %50’nin üzerinde bir artış olan %32 pazar hakimiyetine kadar tüm yolu tırmandık.”

Ethreum’un artan pazar hakimiyeti, önde gelen akıllı sözleşme platformunun diğer kripto varlıklarından daha hızlı değer kazandığını gösteriyor.

Analist ayrıca, işlem ücretlerinin bir kısmını yakacak olan ve uzun süredir beklenen yükseltme EIP-1559’unun, ETH’yi deflasyonist baskı altına sokarak yükseliş durumuna yardımcı olabileceğine inanıyor.

“Günün sonunda [EIP-1559], giderek daha az arza sahip olacağımız anlamına gelecek. Ve aslında Ethereum’un para politikasıyla, şu anda çalışma şekliyle, ağda yeterli aktivite varsa, o zaman ETH’yi yalnızca bir tür sabit arzı olan bir varlığa değil, aynı zamanda gerçekten deflasyonist bir arza da dönüştürebilir. Bu noktada da piyasadaki mevcut ETH, stake ödülleriyle bile artmak yerine azalmaya başlar. Burada aklımızda tutmamız gereken gerçekten ilginç bir dinamik var.”

Merten’e göre Ethereum, yakın gelecekte oldukça büyük bir ikincil boğa piyasası için diğer her kripto para kadar hazır görünüyor.

“Boğa piyasasına girerken, Ethereum’un güvenli bir bahis olduğuna inanıyorum… 2017’nin ortasında burada yaptığımız gibi ikincil bir yükseliş yaşayabiliriz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın