Analist Tarih Verdi: Popüler Bu Altcoin %70 Düşebilir!

Kripto para analisti Benjamin Cowen, başta Cardano olmak üzere altcoin’lerin Bitcoin (BTC) işlem çiftinde değer kaybedeceği konusunda uyarıda bulundu.

Cowen, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin karşısında Cardano’nun mevcut seviyelerden %69.8’lik bir düşüşle 0.00000400 BTC’ye (0.11 dolar tekabül ediyor) düşebileceğini söyledi.

“Bence ADA/BTC 0.00000800 BTC’de dibe ulaşırsa şanslı olur, ancak 0.00000400 BTC nihai destek olabilir (yine de 0.00000400 BTC, 0.00000800 BTC’den daha yüksek bir dolar değerini temsil edebilir).” 

Analist Cardano’nun lider kripto Bitcoin karşısındaki değerini gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Bu grafiğe göre Cowen, piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto varlığının 2023’ün üçüncü çeyreğinde nihai destek seviyesine ulaşabileceğini öne sürüyor gibi görünüyor.

“ADA/BTC”

Cardano Bitcoin analiz

Cardano, basın zamanında 0.00001326 BTC, diğer bir deyişle 0.37 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Cowen, geçmişteki tecrübesinden yararlanarak altcoin’ler Bitcoin’e karşı değer kaybederken görünüşte küçük kademeli kayıpların zamanla balonlaşma eğiliminde olduğunu da ekliyor.

“Altcoin’lerin BTC karşısında kan kaybettiğini söylediğim gönderilerime verilen yaygın bir yanıt, ‘Hey, sadece %2 düştü!’ 

Ama düşüş devam ediyor. 

Bunu daha önce yaşadım. Siz farkına bile varmadan, altcoin’iniz BTC’ye karşı %90-95 düştü ve tüm yol boyunca ‘iyi durumda’ olduğunu düşündünüz.” 

Analist düşüş tahminini güçlendirmek için Chainlink’in (LINK) 2018’den 2022’ye kadar BTC’ye karşı performansına dikkat çekti. Kripto analisti, bir ayı piyasası sırasında Bitcoin’e karşı yükseliş hareketi gösteren bir altcoin’in, altcoin’ler toparlanmaya başladığında muhtemelen iyi performans göstereceğini söylüyor.

“Evet, örneğin, LINK/BTC 2018’de görece güç gösterdi ve ardından 2019/2020’de çok iyi performans gösterdi. Bu nedenle, belirli altcoin’lerin BTC çiftlerinde higher low (bir önceki dipten daha yüksek dip) oluşturduğuna dikkat ederseniz (çoğu olmayacak), bu, bir sonraki altcoin sezonunda o altcoin için iyi bir işaret olabilir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz. 

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.