Ana Sayfa Bitcoin Popüler Analist, Ufukta Büyük Bir Boğa Koşusu Olduğunu İddia Ediyor! İşte Nedeni

Popüler Analist, Ufukta Büyük Bir Boğa Koşusu Olduğunu İddia Ediyor! İşte Nedeni

0

Kripto balinaları, Bitcoin’in son bir ayın en yüksek fiyatlarına ulaşmasıyla hafta sonu yüz milyonlarca dolar değerinde Tether’i (USDT) düzensiz aralıklarla borsalara taşıdı.

CoinMarketCap verilerine göre BTC, yazının kaleme alındığı sırada 38.516 dolar’dan işlem görüyor ancak bir noktada hafta sonu 42.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Pazar günü, kripto takipçisi Whale Alert’e göre, bilinmeyen bir cüzdan, üç ayrı işlemde Compound (COMP) platformundan 153.14 milyon dolar değerinde USDT çekti. Ethereum blockchain kaşifi Etherescan, cüzdanın arkasındaki varlığın derin cepli bir kripto sahibi olduğunu ve Yüz milyonlarca USDT’yi Compound’a girip çıkardığını ortaya koydu.

Ek olarak, altı ayrı bilinmeyen cüzdan, hafta sonu boyunca kripto borsalarına 279 milyon dolar’dan fazla stablecoin gönderdi. Borsalara stablecoin gönderilmesi bir yükseliş sinyali olarak değerlendirilebilir. Çünkü bu işlem sebep kripto satın almak için yapılan hazırlık olarak görülür.

Ancak bu büyük hamlelere rağmen, popüler kripto trader’ı ve analisti Michaël van de Poppe, 361.300 Twitter takipçisine Bitcoin Stablecoin Supply Ration’ın (SSR) düşük kaldığını söyledi. SSR, Bitcoin arzı ile stablecoin arzı arasındaki oranı ölçer. Blockchain analitik firması Glassnode’a göre, düşük bir SSR, dolaşımdaki stablecoin’lerin BTC satın almak için daha fazla satın alma gücüne sahip olduğunu gösterir. Van de Poppe’yi şöyle açıkladı:

“Bitcoin: Stablecoin Arz Oranı (SSR) hala en dipte. Yani piyasada piyasaya sürülmeye hazır tonlarca likidite var. Önümüzde hala büyük bir boğa koşusu var.”

Analistin paylaştığı grafikte de görüldüğü üzere piyasaya yakın zamanda yüklü miktarda USDT ve USDC gibi değeri dolar’a sabitlenmiş stablecoinler girebilir. Bu tarz girişler de fiyatı yukarı yönlü hareket ettirebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın