Şubat 18, 2020

Popüler Analist PlanB’nin Bitcoin Fiyat Değerlendirmesi

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 10.000 doların altına düşmeye devam ederken, popüler analist “PlanB” (@ 100trillionUSD) Twitter’daki takipçilerine bir tavsiye de bulundu. PlanB takipçilerine, gözlerini büyük resmin üzerinde tutmalarını önerdi.

Bitcoin’in harika bir hafta sonu geçirmedi maalesef. CryptoCompare’in verilerine göre, Bitcoin haftasonuna 10.343 dolardan başladı ve 9.872 dolarla sona kapattı.

Bitcoin yatırımcıları için düşüş sonrası panik, Pazartesi günü de devam etti. Pazartesi 14:00 civarında PlanB Twitter’da paylaşım yaptığı sırada, Bitcoin 9.609 dolar’a kadar düştü. PlanB, Twitter takipçilerine “gürültüyü görmezden gelmelerini” ve “işarete odaklanmalarını” söyledi.

PlanB stok akış (S2F) modelini ilk defa Bitcoin’e uygulayarak analiz yaptığı için, kripto para sektörünün popüler isimlerinden biri haline geldi. Yine söz konusu paylaşımında da stok akış modeline ve yaklaşan halving’e değindi.

PlanB geçtiğimiz Pazartesi günü de paylaştığı bir tweet’te bir sonraki Halving etkiliğiyle (12 Mayıs 2020’de beklenen) Bitcoin fiyatının 10 bin doların üzerine çıkacağı öngörüsünü paylaştı. Hatta PlanB bu noktada büyük boğa koşusunun başlamasını da bekliyor. PlanB haklı çıkacak mı önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.