Popüler Analist PlanB’nin Bitcoin Fiyat Değerlendirmesi

0
370

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 10.000 doların altına düşmeye devam ederken, popüler analist “PlanB” (@ 100trillionUSD) Twitter’daki takipçilerine bir tavsiye de bulundu. PlanB takipçilerine, gözlerini büyük resmin üzerinde tutmalarını önerdi.

Bitcoin’in harika bir hafta sonu geçirmedi maalesef. CryptoCompare’in verilerine göre, Bitcoin haftasonuna 10.343 dolardan başladı ve 9.872 dolarla sona kapattı.

Bitcoin yatırımcıları için düşüş sonrası panik, Pazartesi günü de devam etti. Pazartesi 14:00 civarında PlanB Twitter’da paylaşım yaptığı sırada, Bitcoin 9.609 dolar’a kadar düştü. PlanB, Twitter takipçilerine “gürültüyü görmezden gelmelerini” ve “işarete odaklanmalarını” söyledi.

PlanB stok akış (S2F) modelini ilk defa Bitcoin’e uygulayarak analiz yaptığı için, kripto para sektörünün popüler isimlerinden biri haline geldi. Yine söz konusu paylaşımında da stok akış modeline ve yaklaşan halving’e değindi.

PlanB geçtiğimiz Pazartesi günü de paylaştığı bir tweet’te bir sonraki Halving etkiliğiyle (12 Mayıs 2020’de beklenen) Bitcoin fiyatının 10 bin doların üzerine çıkacağı öngörüsünü paylaştı. Hatta PlanB bu noktada büyük boğa koşusunun başlamasını da bekliyor. PlanB haklı çıkacak mı önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın