Popüler Analist Göz Ardı Edilen Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: Hızlanabilir!

Kripto piyasasının yakından takip ettiği bir analist, Litecoin (LTC) hakkındaki tahmini güncellerken lider kripto para Bitcoin’in (BTC) için durumun kötü olmadığını savundu.

Kripto trader’ı Michaël van de Poppe, son düzeltmenin Bitcoin’in genel yükseliş trendinde sağlıklı olduğunu belirtti. Van de Poppe, BTC’nin geçmişteki birçok fiyat düzeltmesinde benzer desenlerin ortaya çıktığını ve bu düzeltmelerin genellikle boğa piyasasının bir parçası olduğunu açıkladı.

“Bitcoin için daha yüksek zaman dilimlerine bakarsanız, işler hala iyi. Pek çok destek seviyesine yaklaşan yükseliş trendinde sağlıklı bir düzeltme. 12.000 dolar seviyesini beklemek yerine, buralarda hangi seviyenin destek olabileceğine bakmak önemli.”

Van de Poppe, piyasanın düşüş eğilimine girdiği noktalarda endişelenmek yerine, yatırımcıların büyük resmi görmeleri gerektiğini vurguluyor.

Kripto analisti ayrıca, Bitcoin 26.600 dolar seviyesine geri dönerse, yerel düşük seviyelerin aşılmış olacağını iddia ediyor:

“Bitcoin hala düşük seviyelerde hareket ediyor. dün gece 26.100 doları test ettiğini gördük, henüz 25.800 dolara bir test yok. Bugün muhtemelen trend tabanlı bakış açıları için belirleyici bir gün. 26.600 dolara kadar çıkarsak, en düşük seviyeyi çoktan görmüş olacağımızı düşünüyorum. Long pozisyonlara bakıyorum.”

BTC, son yedi gün içinde %0.92 düşüşle basın zamanında 26.499 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin’in ardından Litecoin’e geçen Van de Poppe, yaklaşan halving etkinliğine rağmen piyasaların altcoin’e neredeyse hiç ilgi göstermediğini düşünüyor.

“Litecoin, ilginç bir alana giriyor, 80-83 doların destek olarak kalıp kalmayacağını görmek istiyorum.

Halving yaklaşıyor ve piyasalar neredeyse hiç ilgi göstermiyor.

Bitcoin kendisini düşük bir seviyede bulursa (LTC) hızlanabilir.”

Litecoin’in halving etkinliği, madencilik ödüllerinin yarı yarıya azaltıldığı bir olaydır ve genellikle piyasa katılımcılarının dikkatini çekmesiyle bilinir. Ancak van de Poppe, bu kez piyasanın LTC’ye olan ilgisizliğinin farklı bir durum olduğunu düşünüyor.

Altcoin, son yedi gün içinde %5.73 düşüşle bu yazı yazılırken 85.17 dolar değerinde.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.