Popüler Altcoin’in Fiyatının Düşmesini Engelleyen Şey Bu!

Ethereum, bu ayın başında 1.000 dolarlık seviyenin altına düştükten sonra, trader’ların ETH’yi daha düşük seviyelerde biriktirmek için acele ederken istikrarlı bir şekilde toparlanmayı başardı.

Ethereum, bu ayın başında dokunulan 897 dolardan yaklaşık %27 artışla 1.225 dolardan işlem görüyor. Büyük cüzdanlı yatırımcılardan gelen bir dizi tasfiye, büyük miktarda token’ın piyasaya sürülmesine ve sonuç olarak büyük bir fiyat düşüşüne neden oldu.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ancak 1.000 doların altına düşüş, blok zincirin hisse ispatına geçtikten sonra token’ı önemli ölçüde değer kazanmasını bekleyen ‘kripto avcılarını’ da cezbetmiş gibi görünüyor. Buna ek olarak aşırı kaldıraçlı pozisyonların da tasfiye edilmesiyle birlikte, satış baskısı tarafında bir azalmayı da gözlemledi.

Coinglass’tan gelen veriler ayrıca, ayın başında hızla artan Ethereum tasfiyelerinin hızının, geçen hafta büyük ölçüde düştüğünü ortaya koydu.

Borsalardaki Ethereum Bakiyesi Azalmaya Devam Ediyor

Blok zincir analitik firması Into The Block‘tan gelen veriler, merkezi borsalardaki Ethereum dengesinin düştüğünü ortaya koydu. Bu eğilim, trader’ları token’ı borsa dışına taşıyarak aktif arzını azaltarak token biriktirdiğini yansıtıyor.

Into The Block’a göre, son 30 gün içinde merkezi borsalardan toplam 183,2 bin ETH (kabaca 223 milyon dolar) çekildi.

Ethereum

Ancak, makroekonomik faktörlerin kripto piyasaları için büyük ölçüde zararlı olduğu göz önüne alındığında, trader’lar daha fazla fiyat düşüşüne karşı temkinli olmaya devam ediyor.

Ethereum, özellikle büyük bir hissedar olan Three Arrows Capital‘in 660 milyon dolarlık bir krediyi temerrüde düşürmesinden sonra, daha fazla tasfiyeye karşı hassas olmaya devam ediyor. Fon, alacaklılarına geri ödemek için elindeki varlıkların çoğunu tasfiye etmeye zorlanabilir.

The Merge yani ‘birleştirme’ konusunda da hassasiyeti süren Ethereum, birleştirmeyi bir test ağında dağıtırken yaşanan ufak problemler ise olumsuz etki yarattı. Odak şimdi Temmuz başında Sepolia test ağında yapılacak bir dağıtıma çevrildi.

Her şey yolunda giderse, gelişmeler Ethereum fiyatının daha da iyileşmesine yardımcı olabilir. Dünyanın en büyük altcoin‘i, 2022’de şu ana kadar %60’ın üzerinde düşüşle işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.