Haziran 8, 2022

Popüler Altcoin’in Fiyatı Büyük Ortaklık Sonucu Harekete Geçti!

Popüler akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA), blok zincirinin uydu televizyon şirketi DISH Network ile gerçekleştirdikleri ortaklıkta kaydettiği ilerlemeyi açıklamasının ardından son 24 saat içinde diğer kripto para birimlerini geride bırakarak yükselişe geçti.

Coinmarketcap.com’dan alınan verilere göre ADA, platform için oldukça önemli olan bu ortaklığın ardından yaklaşık yüzde 10’luk bir artışla 0,66 dolara çıkarak en büyük 10 kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi.

DISH’nin, 2021’in sonlarında başlatılan iş birliğini ilerleterek, Cardano teknolojisine dayalı merkezi olmayan bir kimlik ve sadakat token’ı başlatması bekleniyor.

Bu gelişme, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın firması Input Output tarafından yapılan bir duyuruda açıklandı.

ADA fiyatı, Cardano’nun platforma daha fazla geliştirici dostu özellik kazandırması tarafından da desteklendi. Token, son yedi gün içinde yüzde 4,2 artarak kendisini çoğu büyük kripto para biriminden çok daha iyi bir konuma getirdi.

Cardano – DISH iş birliği önemli bir destek noktası olabilir

Blockchain teknolojisinin telekomünikasyon teknolojilerine entegrasyonu yoluyla, DISH ile olan ortaklık, Cardano için gerçek dünya kullanım durumunu temsil ediyor.

Input Output tarafından sağlanan teknolojiyi kullanarak projeyi başlatacak olan DISH’nin sadakat programı ise, blok zinciri DISH’in altyapısına entegre etmeye yönelik daha büyük bir işbirliğinin parçası olacak.

DISH, sadakat token’larını oluşturmak için Cardano’yu kullanacak ve blok zinciri, müşteriler tarafından satın alınan token’ların miktarını takip edecek. DISH, token arzı üzerinde tam kontrole sahip olacak ve onları yakabilecek.

Bu gerçek dünyada kullanım potansiyelinin ADA fiyatı için bir yükseliş durumu sunması bekleniyor.

ada fiyatı

Geliştirici dostu özellikler

Blockchain firması Emurgo ve Cardano, Web3 geliştirici topluluğu için geliştiricilerin ve blok zincirinin kolayca arayüz oluşturmasını ve iş birliği yapmasını sağlayan bir araç takımı olan yeni bir merkezi olmayan uygulama backend/arka uç (DAB) çözümü yayınladı.

Cardano, yaklaşan Vasil Hard Fork güncellemesi beklentisiyle son birkaç ay içinde bir dizi yeni geliştiriciyi kendine çekti. Hoskinson, bu durumun geçici olmadığını ve güncellemenin uygulanmasından sonra blok zincirine daha da fazla geliştirici çekeceğini iddia etti.

Cardano geliştiricilerinin rekor seviyeye ulaştığını gösteren veriler, geçen hafta ADA’da bir ralliye neden oldu. Stablecoin’lerin transferine izin veren yeni bir Ethereum köprüsünün piyasaya sürülmesi de ADA fiyatında pozitif bir trendin yaşanmasını sağladı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.