Mayıs 9, 2022

Popüler Altcoin’den Yeni Rekor Geldi – Ancak Bu Konuda Hız Kaybediyor!

Popüler akıllı sözleşme platformu sallantılı bir Nisan ayı geçirmesine rağmen bazı yeni veriler; Ethereum rakibi Cardano‘nun, ADA cüzdanlarının sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte platromun benimsenmesinde bir artış olduğunu gösteriyor.

CryptoCompare tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Cardano’yu elinde bulunduran adreslerin sayısı, hodler’ların veya bir yıldan fazla bir süredir ADA yığınlarına el sürmemiş yatırımcıların sayısındaki büyük artış nedeniyle geçen ay yeni bir yüksek seviyeye ulaştı.

“ADA’yı tutan adreslerin sayısı Nisan ayında yüzde 2,99 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.20 milyona ulaştı. Bu, Mart ayında 529.000 olan holder sayısının Nisan ayında 679.000’e yükselmesini içeriyor. Kısa vadeli trader’ların yüzde 44.6 düşüşle 377.000’e kadar geriledi.”

ADA bakiyesi olan adreslerin sayısı artmaya devam etse de CryptoCompare, Cardano’daki kullanıcı etkinliğinin hız kaybetmeye başladığına dikkat çekiyor.

Cardano blok zincirindeki etkinlik, Nisan ayında önemli bir darbe aldı. Aylık işlemler yüzde 62,2 düşüşle 1.17 milyona kadar gerilerken, ortalama aktif adresler de yüzde 57,7’lik bir düşüşle 52,000 oldu. Ortalama günlük yeni adresler ise yüzde 59,1’lik benzer bir düşüşle 23.200’e kadar geriledi.”

Cardano’nun geliştirici istatistiklerine bakıldığında ise firma, sekizinci en büyük kripto projesi için GitHub katkılarının sayısının Mart’taki 5.623’ten Nisan’da 5.723’e marjinal bir şekilde yükseldiğini ve katkıda bulunanların sayısının 111’de sabit kaldığını vurguluyor.

Piyasadaki düşüş trendini takip eden Cardano, son yedi günün en yüksek seviyesi olan 0.897 dolardan yaklaşık yüzde 15’lik bir düşüşle yazım sırasında 0.75 dolardan işlem görüyor.

[irp posts=”54474″ name=”Bu Meme Coin WordPress’e Geldi: Milyarlarca Kullanıcıya Ulaşabilir!”]

Yatırımcılar coin’e olan güveni büyük birikim yoluyla gösteriyor

KoinFinans tarafından da bildirildiği üzere çok sayıda trader ADA’nın düşük performansından duydukları memnuniyetsizliklerini dile getirirken, altcoin topluluğundaki yükseliş destekçileri, projenin arkasındaki ekibin Hydra Hard Fork‘u başlatmasından sonraki aylarda coin’in olumlu hareketler kaydedeceği konusunda oldukça iyimser.

Bu fiyat artışı beklentileri de birçok yatırımcıyı, özellikle fiyat düşüşleri sırasında kripto para birimini biriktirmeye devam etmeye sevk etti. Bildirildiği üzere, 750.000’den fazla Cardano adresi, kripto para birimi fiyatı 1 doların altına düştüğünde toplam 37,4 milyar ADA satın aldı.
Bu gelişmelerin yanı sıra Cardano Network, kısa vadeli yatırımcıların cüzdan bakiyelerinde görüldüğü üzere, perakende trader’ların sayısında muazzam bir artış bildirdi. Glassnode tarafından sağlanan on-chain verilere göre, varlığı 30 gün veya daha az süreyla elinde tutan cüzdan sayısı yüzde 186’lık büyük bir yükseliş gösterdi.
Ayrıca perde arkasında Cardano için muazzam ve zengin bir geliştirme süreci gerçekleşir. Cardano ağı, yalnızca Nisan ayının başında, çeşitli merkezi olmayan platformlarda ve akıllı sözleşmelerde kilitli 300 milyon dolarlık fon bildirdi.
cardano web site

Djed sonunda test ağında yayınlandı

Ethereum rakibi kripto para birimi Cardano, yeni bir algoritmik stabilcoin piyasaya sürmek için blockchain ödeme ekosistemi COTI ile işbirliği yaptı.

COTI, yakın tarihli bir blog yazısında, akıllı sözleşme platformunda inşa edilen ilk algoritmik stabilcoin olan Djed’in halka açık test ağında yayına girdiğini duyurdu. Platform bu gelişme hakkında aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

“Cardano ekibiyle aylarca süren yoğun çalışmaların ardından, Djed’in herkese açık test ağı sürümünün yayınlandığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz!

Djed, Cardano üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan, algoritmik bir stabilcoindir. Algoritmik bir stabilcoin, teminat ve yedek token kombinasyonu yoluyla istikrarı korur.

Bu durumda Shen, Djed’in rezerv parası ve fiyat istikrarını sağlama rolüne sahip – özellikle teminatlandırma oranını ve stabil coinin sabitlenmesini garanti ediyor.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.