Popüler 4 Kripto Para Analizi: BCH,BNB,ETH,XTZ

Uzatılmış bir düşüş trendi, yeni bir yükseliş trendine geçmeden önce genellikle bir biriktirme aşamasından geçer. Dijital varlıklar fonu Adamant Capital, kripto pazarlarının şu anda bu birikim aşamasında olduğuna inanıyor.

Amerikan emeklilerinin %56.7’sinin Bitcoin‘i bilip yatırım yapmak istememesinin sebebi bu uzun ve sıkıntılı ayı piyasası olabilir. Piyasalar yükselmeye başladığı zaman ve boğa aşamasına girildiğinde, bu emeklilerinde piyasaya girmesi muhtemeldir.

2020 seçimleri için ABD Demokratik Başkan Adayı Andrew Yang, dijital varlıklar için net düzenlemeler yapmaktan yana.

XTZ/USD Tezos 

Son yedi gündeki en büyük kripto para birimleri arasından en iyi icracıydı. Pazar katılımcıları, Fransiz maliye bakanı Bruno Le Maire’in Tezos ve Blockchain endüstrisi üzerine yaptığı açıklamayı alkışladı. Fransız dergisi Capital’e verdiği röportajda Le Maire, Fransa’nın önümüzdeki beş yıl içinde blockchain dahil birçok yenilikçi endüstriye 4.5 milyar avronun üzerinde yatırım yapmak istediğini belirtti.

Tezos şimdi bile almaya değer mi ? yoksa düzelecek mi ?

XTZ/ USD çifti en düşük seviyeden güçlü bir düşüşü gördü. 0.33 $’dan düşük bir seviyedeyken, şuan ki seviyelere çıktı, bu da %300’ün üzerinde bir yükseliş.

Halen 1.295480 dolarlık genel dirençten kurtulmaya çalışıyor, fakat 50 haftalık SMA’ya yakın bir dirençle karşı karşıya geliyor. 20 haftalık SMA yükselişe geçti ve RSI pozitif bölgeye çıktı. Bu, boğaların üst ellere sahip olduğunun bir göstergesi. 50 haftalık SMA ile 1.85 $ arasında sert bir direnç bekleniyor. Düşük seviyelerdeki keskin iyileşmenin ardından, küçük bir düzeltme ve konsolidasyon bekleniyor.

Ancak, momentum fiyatı 1.85 doların üzerine çıkarsa, ralli 2.75 dolara ve 4.20 dolara çıkabilir.

BNB / USD

2018 Ocak ayının başında yapılan 26.4732350 $’lık önceki yüksek seviyeye ulaşmaya yakın. Bu yatırımcıların duyarlılığını arttırıyor. Paritenin ilerlemesiyle, ivme kazandı. Bu bir yükselişin olacağını gösterse de, haftalık RSI’ya aşırı alım bölgesine itti. Momentum güçlü olduğunda, aşırı alım piyasalarının daha da fazla alım görmesi olasıdır. Bnb’yi elinde tutan yatırımcılar uygun bir stop zararı ile kalıyor olsalar da, kazanma riskinin cazip olmaması sebebiyle mevcut seviyede yeni bir pozisyon almak zor olabilir.

BCH / USD

BCH/USD çifti bir hafta önce yükselişe geçmişti. Bu keskin hareketten sonra önceki hafta hafif bir düzeltme gördü. Bu hafta da parite tekrar yükseliş direncini 363.30 $ ile kırmaya çalışıyor. Başarılı olursa, 451.32 dolara kadar yükselebilir. 50 haftalık SMA bu seviyeye yakındır; bu sebeple, bir direnç olarak hareket edebilir. Ancak boğalar bu direnç seviyesinin kırılması halinde kartlarda 600 $’a yükselme gösterebilir. 20 haftalık EMA düz ve RSI merkeze yakın. Bu birkaç hafta daha konsolidasyonu gösteriyor. Bununla birlikte, eğer ayılar kripto para birimini 255 dolarlık destek alanının ve 20 haftalık EMA’nın altına koyarsa, 166.25 dolara düşmesi olası gözüküyor.

ETH / USD

ETH/USD çifti, kritik seviye olan 167.32 $ seviyesinde ayılarla boğalar arasındaki sert bir gerilim içinde. Boğalar, önceki hafta yükselişteyken, kazancı yükseltemediler. Geçen hafta, ayılar pariteyi üçgene geri batırmaya çalıştı. Bu hafta, boğalar fiyatı 167.32$’ın üzerinde tutmaya çalışıyor. Boğalar fiyatı 187.98 doların üzerine çıkarmakta başarılı olursa, kripto para birimi 251.64 dolar hedefine yükselebilir. Önümüzdeki birkaç hafta, kripto paranın bir sonraki yöndeki hareketini belirleyeceği için çok önemlidir.

Kaynak:cointelegraph

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.