Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini: MATIC Bir Sıçramanın Eşiğinde

0

Geçtiğimiz hafta 0,298 dolarlık kırılma sonrası neredeyse 2 katı değere ulaşan MATIC bir düzeltmeye gitti. Bu düşüş, daha derine inmeden önce yatay bir alanda hareketini sürdürdü. Belirli aralıkta kısa dalgalanmalar yaşayan varlık konsolide durumunu belirtmiş oldu.

Yerel zirvenin şimdiye kadar olan hareketi göz önüne alındığında yeni bir trend yolu görünür. Konsolide durumun getirdiği hareket daralan bir üçgenin içerisinde olduğunu belirtiyor. Önümüzdeki saatlerde bir üst yırtılma bu üçgenin üzerinde bir trend getirme şansı kazanacaktır. Ayrıca bu bayrak şeklinde oluşan model MATIC fiyatını %40 sıçrama fırsatını beraberinde getirir.

Sıçrama Gelecek Mi?

Varlık şu an 0,39 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu modelin işlemesi için ilk olarak 0,406 direncinin kırılmasıyla gerçekleşecektir. Fakat 0,39 ve 0,41 dolar arasında cüzdanlarında 450 milyon MATIC depolayan yaklaşık 6 bin yatırımcısı var. Bu yüksek hacim, varlığı bir satış baskısında fiyatın aşağı yönde hızlıca düşüşüne neden olmaya yetecektir.

Kaynak: Tradingview

Son olarak Önümüzdeki saatlerde varlık 0,406 doları teste geçmesi gerekiyor. Bu test aşaması bayrak modelde kırılmayı başarırsa MATIC ATH seviyesine sıçramaya gidecek gücü bulabilir. Ancak satış baskısı varlığı bu modelin tersine bir düşüşle sonuçlanacaktır. Fiyat alt destek noktasına (0,375) doğru gider ve desteği kaybederse 0,336 dolara kadar geri çekilecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın