Polonya’daki Kripto Para Borsası Müşterileri’nin Fonlarıyla Ortadan Kayboldu

Polonya merkezli kripto para borsası Coinroom müşterilerinin fonlarıyla birlikte bir anda kepenkleri kapatıp ortadan kaybolduğu iddia ediliyor.

Polonya’nın yerel haber sitesi money.pl tarafından yapılan haberde Coinroom borsası’nın müşterilerine açıklayıcı bir duyuru yapmadan ortadan kayboluğu yazıldı.

Bu konu hakkında money.pl ile irtibata geçen Polonyalı kripto para yatırımcısı 2016 yılından beri faaliyet gösteren borsanın Nisan ayından beri hizmet vermediği ve müşterilerinin paralarını alıp kaçtığını söyledi. Bazı kullanıcılar hesaplarında 15 bin dolardan fazla para bulunduğunu söylüyorlar.

Coinroom, operasyonlarının durdurulmasından kısa bir süre önce müşterilerine e-posta gönderildi. E-posta içeriğinde Coinroom’daki paralarını çekebilmeleri için müşterilerin sadece 1 günü olduğunu söyleyen borsa bu konu hakkında sözleşmedeki kullanım şartlarına uyuyordu. Fakat bazı kullanıcılar paralarının bir kısmını çekebilidiklerini iddia ederken bazı kullanıcılar fonlarının hiç birini çekemediklerini iddia etti.

Borsadaki müşterilerden biri money.pl’e yaptığı açıklamada 2 Bitcoin’ini kaybettiğini söyledi. Başka bir kullanıcı ise Coinroom’a e-posta gönderdi ve cevap alamayınca sonra ki gün borsanın merkezine gitti. Fakat resepsiyondaki çalışanların kendisini içeri almadıklarını, bunun yerine iletişim bilgilerini bırakmasını istediler, iletişim bilgilerini bırakmasına rağmen halen borsadan kimsenin kendisiyle iletişime geçmediğini söyledi.

Polonya’daki yetkililer kullanıcıların şikayetleri sonrası harakete geçtiler ve bu olumsuz durumdan etkilenen diğer kişileri bulmak için araştırmalara başladılar.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.