PolkaDot’un Dikkat Çeken Yükselişi! Analistler Ne Düşünüyor?

0
439

Kripto sektöründe bazı temel inanışlar vardır. Bunlardan biri de, herhangi bir kripto paranın borsada listelenmesinin fiyatı olumlu etkilediğidir. Söz konusu durum, şimdiye kadar çoğu kripto para için böyle oldu. Son olarak PolkaDot’da (DOT) bu gelişmeyle gündeme geldi.

Kripto para birimi 19 Ağustos’ta Binance dahil olmak üzere çeşitli borsalarda yaklaşık 3 dolar fiyatıyla listelendi. Borsada işlem görmeye başladıktan sonra, başlangıçta 5.75 dolarla zirveye ulaştı, bunun üzerine ani bir geri dönüş gerçekleşti. Sonrasında DOT fiyatı hızla 2.50 dolara kadar geriledi.

Düşüşü bir konsolidasyon dönemi takip etti ve DOT Pazartesi’den bu yana istikrarlı bir yükseliş eğilimi içine girdi. Yazım sırasında DOT, 6.46 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın işlem görüyor. Son 24 saat içinde DOT %1 civarında hafif bir düşüş kaydederken, haftalık bazda %120 civarında büyük bir kazanç gösteriyor.

Bazı uzmanlara göre bu yükseliş eğilimi devam edebilir. Bu isimlerden biri deSpartan Black analisti Kelvin Koh. Analist, ağustos ortasında DOT’un piyasa değerini Cardano’nun ki ile kıyaslayarak 5 dolarlık bir fiyat tahmininde bulunmuştu ve “ADA’nın piyasa değeri 3,8 milyar dolarsa, Polkadot en az 5 milyar dolar olmalı. Yani DOT başına 5 dolar olmalı.” ifadelerini kullanmıştı. Tahminin ardından DOT görüldüğü üzere 5 dolar fiyatını aştı. Bunun üzerine Koh şunları söyledi:

“Bir yıl içinde DOT, hem Coingecko hem de CMC’de piyasa değeri bakımından ilk 3 isim arasına girecek.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın