Ocak 11, 2022

Polkadot Fiyat Tahmini: DOT Bu Seviyeyi Aşarsa, Fiyatı 125 Dolara Çıkabilir!

Polkadot (DOT) fiyatı, değişken ve kararsız ‘Ichimoku Bulutunun’ içinde kalmaya devam ediyor. Haftalık grafikte başarılı bir kırılma ve kilit direnç seviyelerinin üzerinde kapanış, tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden tetikleyebilir.

Ancak öte yandan fiyatta aşağı yönlü riskler de devam ediyor. Polkadot (DOT), Ichimoku Bulutunun içinde sıkışıp kalarak aslında oldukça talihsiz bir durumda. Bulut; kararsızlığı, değişkenliği, sefaleti, kırbaçları ve acıyı temsil eder. Trading hesaplarının ölmeye gittiği yerdir. Bununla birlikte, Bulutun dışına ve üstüne başarılı bir hareket, son derece yükselişli trade koşulları yaratacaktır.

Polkadot fiyatının 33 dolar veya üzerinde bir haftalık kapanışa ihtiyacı var. Ancak bu seviyenin üzerine çıkılması ile işler elbette tamamlanmıyor. Polkadot sırasıyla aşağıdaki seviyeleri aşmalı:

  1. 26 dolarda yer alan %50 Fibonacci düzeltmesi.
  2. 28,75 dolarda yer alan ‘kontrol hacmi noktası’.
  3. 30 dolarda yer alan Bulutun tepesi (Senkou Span A).
  4. 38,2 dolarda yer alan %38.2 Fibonacci düzeltmesi.
  5. 33 dolarda yer alan Kijun-Sen seviyesi.

Özetle, Polkadot fiyatının Bulut ve haftalık Kijun-Sen’in üzerinde kapanması gerekiyor. Ancak Tenkan-Sen kapanışın üzerinde kalmaya devam ediyor, ancak çizgisinin eğimi direnç olarak kalmayabileceğini gösteriyor. Ek olarak, 33 dolarda bir kapanış Chikou Span’ı açık alana konumlandıracaktır (bu daha yüksek net bir kırılma için gerekli bir koşul).

Varsayımsal bir long giriş, 33$ dolarlık bir satın alma durdurma emri, 23 dolarık bir zararı durdurma ve 125 dolarlık bir kar hedefi olacaktır.

Kâr hedefi, 123.50 dolar olan %100 Fibonacci genişlemesinin biraz üzerinde. Trade düzeni, girişten itibaren %325’in üzerinde bir zımni kar hedefiyle 9.2:1’lik bir ödül/riski temsil ediyor.

Dot Fiyat Grafiği

Bununla birlikte, giriş onaylanana kadar, Polkadot fiyatı, özellikle Bulut’un mevcut yapısı göz önüne alındığında, fiyat hareketinde bazı önemli kırbaçlarla karşılaşmaya devam edebilir. Ek olarak, aşağı yönlü riskler oldukça önemli, yakın vadeli Ichimoku desteği artık Bulutun altında (Senkou Span B) yer alıyor (15 dolar).

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.