Polkadot (DOT) Haftalık Yorumu: Yükseliş Yeni ATH Habercisi Olabilir

  • Polkadot (DOT) geçtiğimiz hafta 16 Ocak’ta elde ettiği yeni ATH başarısının ardından bir süre durağan bir işlemle ilerliyordu.
  • ATH elde edilirken gerçekleşen hızlı ivmelenme düzeni haftanın kapanışında da DOT için görünür hale geldi. Bu yükseliş ivmesinin sonucunda akıllara yeni bir ATH’ye doğru hareketlilik mi olduğu soruları geldi.

DOT Haftalık İncelemesi

Polkadot hafta içerisinde belli bir bant üzerinde durağan bir ilerleyiş gösterdi. ATH sonrası bir dengeleme noktası olarak da görülebilecek bu durum bir kırılmanın da habercisi aynı zamanda. Yükseliş için ivme yakalayan DOT bu söylediğimizi destekler nitelikte görünüyor.

Dot için grafikler göz atıldığında ivme öncesi kırılmanın bu nokta itibariyle gerçekleştiği görülüyor. Bu kırılmayla beraber gelen günlük hacimlerdeki artış yükselişin de destekçisi oldu.

Tradingview DOT
Tradingview DOT

Polkadot için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolculuğunda da aynı türde gelişmelere şahit olmuştuk. Hacimlerdeki artış ve kırılma benzerlikleri bunun tekrar olmaması için hiçbir neden olmadığını gösteriyor.

Yükselme notlarından birisi de önündeki direnç seviyelerini ivmesiyle beraber kolayca geçmiş olması olarak söylenebilir. Önündeki 16,93 dolarlık direnci geçtikten sonra kendisi için destek sayılacak 17,85 dolarda tutunabiliyor olması yeni direnç seviyelerinde başarı sağlayabilme potansiyelini de barındırıyor. RSI nötr 50 bandında olmasına karşılık çok dalgalı bir ivmelenme seyrediyor. Bu nedenle dikkatli olunmalı.

Hafta açılışı itibariyle ilerlemenin nasıl olacağını göreceğiz. 19,40 dolarlık ATH’nin yeni ivmeyle beraber geçebilme potansiyeli oldukça yüksek görülebilir.

Yazının yazıldığı sıralarda DOT 17,94 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.