Nisan 23, 2022

Piyasadan İyi Performans Gösterdi: Düşük Sermayeli Altcoin’in Fiyatı Fırladı!

Düşük değerli bir altcoin projesi, protokolünde kilitli toplam değerde (TVL) gerçekleşen bir artışın bir sonucu olarak bu hafta yaklaşık yüzde 70’e varan bir fiyat artışı yaşadı.

Ölçeklenebilirlik odaklı merkezi olmayan küresel blok zinciri ağı olan Everscale‘in yerel kripto varlığı olan EVER, yazım sırasında 0,369996 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 169. sırada bulunan kripto varlığı son 24 saatte yüzde 13,8 ve son yedi günde ise yüzde 68,2 artmış durumda.

ever

Herhangi bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün TVL‘si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Kripto analiz platformu DeFi Llama‘dan elde edilen veriler, Everscale’in TVL’sinin yalnızca Nisan ayında yüzde 126’dan fazla artarak 1 Nisan’daki değeri olan 33.32 milyon dolardan yazım sırasındaki değeri 75.44 milyon dolara çıktığını gösteriyor.

Geçtiğimiz ay platformdaki ekosistem büyümesinin kaynağı olabilecek bir olay daha yaşandı. Everscale ağında faaliyet gösteren FlatQube (QUBE) merkezi olmayan borsası da, yerel hizmet token’ı QUBE‘yi Mart ayının sonlarında ağın launchpad’i EverStart’ta piyasaya sürdü. Bir basın açıklamasına göre, Everscale kullanıcıları QUBE’yi satın almak için 12.45 milyondan fazla EVER yatırdı.

“Yaklaşık bir hafta önce FlatQube DEX, platformun yerel hizmet token’ı olan QUBE’yi piyasaya sürdü. Token lansmanı, topluluğun yönetişime ve platformun desteğine olan ilgisini ölçmek için bir deney olarak tasarlandı, sonuç olarak ekip, QUBE token’larını almak için yatırılan tüm EVER token’larını yaktı.

Everscale, bu toplam mevduat hacminden 2.45 milyondan fazla EVET yakacaklarını belirtti. Bu şekilde “yakılan” tokenlar, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılır ve bunun yakın gelecekte fiyatı yukarı çekmesi beklenir. Gerçekleştirileceği iddia edilen bu yakımların da kripto para biriminin fiyatını olumlu yönde harekete geçirmesi bekleniyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.