Piyasa Kan Ağlarken Dogecoin (DOGE) Neden Artıyor?

0

Geçtiğimiz 2 gün kripto para yatırımcıları için oldukça zordu. 18 Nisan gecesi düşüşe geçen piyasa sert hareketlere şahit oldu, daha da önemlisi henüz toparlanmış değil. Piyasada kırmızı hakimiyeti açıkça görülürken dikkat çeken bir coin var: Dogecoin (DOGE).

Bitcoin sadece 2 gün önce 60.000 dolar’ın üzerinde bir değere sahipken şu an 55.000 dolar seviyelerinde. Aynı şekilde liderleri Bitcoin’i takip eden altcoin’lerde de durum pek farklı değil. Fakat DOGE %25 artışla 0.3793 dolar civarında işlem görüyor. Haliyle yatırımcılar da yükselişin sebebini merak ediyor.

Aslında yükselişi tetikleyen esas gelişmeyi geçtiğimiz günlerde sizlere bildirmiştik. 17 Nisan tarihinde Reddit üzerinden GameStop olayı ile de gündeme gelen WallStreetBets grubunun başkanı “The Chairman” 20 Nisan’ın DOGE günü olacağını belirttiği bir paylaşımda bulundu. Kripto para biriminin hayranları, Salı gününü “DogeDay” olarak tarihe geçirmek isterken, DOGE fiyatını da 0.69 dolar’a çıkarmak istiyor. Bu gelişmenin yatırımcılar tarafından heyecanla takip edildiğini söyleyebiliriz. Piyasada daha öncede benzer olayların yaşandığına şahit olduk. DogeDay heyecanının Dogecoin fiyatında artışa sebep olduğu söylenebilir.

İlgili Haber  Reddit'te Bir Grup Dogecoin (DOGE) İçin Dikkat Çekici Bir Tarih Verdi!

Bunların yanında Kanadalı bir web barındırma sağlayıcısı olan easyDN, Bitcoin’i kabul ederken DOGE ödemelerini de kabul edeceğini bildirdi. DOGE etrafında yine benimsenmeye dair benzer gelişmeler yaşandı. Bunların da fiyata olumlu yansıdığını söyleyebiliriz.

Tabi Elon Musk’ın fiyat üzerindeki etkisinden bahsetmemek yanlış olur. Tesla CEO’su ve yaşayan en zengin ikinci kişi olan Elon Musk’ın paylaştığı çok sayıda Twitter gönderisiyle şaka kripto para birimi daha da yükseldi. Üstelik Musk, kripto para birimini destekleyen tek milyarder iş insanı değil. Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, devasa fiyat artışının arkasında yatan temel sebep olsun ya da olmasın, DOGE’u açıkça destekledi.

Son olarak yükselişin piyasada pek olumlu karşılanmadığını da söyleyebiliriz. DOGE yükselişinin piyasayı ciddi şekilde etkilediğini düşünen trader’lar var. Dahası benzer durumların piyasaya olan güveni de azalttığı diğer tartışılan konuların başında geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın