Piyasa Kan Ağlarken Dogecoin (DOGE) Neden Artıyor?

Geçtiğimiz 2 gün kripto para yatırımcıları için oldukça zordu. 18 Nisan gecesi düşüşe geçen piyasa sert hareketlere şahit oldu, daha da önemlisi henüz toparlanmış değil. Piyasada kırmızı hakimiyeti açıkça görülürken dikkat çeken bir coin var: Dogecoin (DOGE).

Bitcoin sadece 2 gün önce 60.000 dolar’ın üzerinde bir değere sahipken şu an 55.000 dolar seviyelerinde. Aynı şekilde liderleri Bitcoin’i takip eden altcoin’lerde de durum pek farklı değil. Fakat DOGE %25 artışla 0.3793 dolar civarında işlem görüyor. Haliyle yatırımcılar da yükselişin sebebini merak ediyor.

Aslında yükselişi tetikleyen esas gelişmeyi geçtiğimiz günlerde sizlere bildirmiştik. 17 Nisan tarihinde Reddit üzerinden GameStop olayı ile de gündeme gelen WallStreetBets grubunun başkanı “The Chairman” 20 Nisan’ın DOGE günü olacağını belirttiği bir paylaşımda bulundu. Kripto para biriminin hayranları, Salı gününü “DogeDay” olarak tarihe geçirmek isterken, DOGE fiyatını da 0.69 dolar’a çıkarmak istiyor. Bu gelişmenin yatırımcılar tarafından heyecanla takip edildiğini söyleyebiliriz. Piyasada daha öncede benzer olayların yaşandığına şahit olduk. DogeDay heyecanının Dogecoin fiyatında artışa sebep olduğu söylenebilir.

[irp posts=”25146″ name=”Reddit’te Bir Grup Dogecoin (DOGE) İçin Dikkat Çekici Bir Tarih Verdi!”]

Bunların yanında Kanadalı bir web barındırma sağlayıcısı olan easyDN, Bitcoin’i kabul ederken DOGE ödemelerini de kabul edeceğini bildirdi. DOGE etrafında yine benimsenmeye dair benzer gelişmeler yaşandı. Bunların da fiyata olumlu yansıdığını söyleyebiliriz.

Tabi Elon Musk’ın fiyat üzerindeki etkisinden bahsetmemek yanlış olur. Tesla CEO’su ve yaşayan en zengin ikinci kişi olan Elon Musk’ın paylaştığı çok sayıda Twitter gönderisiyle şaka kripto para birimi daha da yükseldi. Üstelik Musk, kripto para birimini destekleyen tek milyarder iş insanı değil. Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, devasa fiyat artışının arkasında yatan temel sebep olsun ya da olmasın, DOGE’u açıkça destekledi.

Son olarak yükselişin piyasada pek olumlu karşılanmadığını da söyleyebiliriz. DOGE yükselişinin piyasayı ciddi şekilde etkilediğini düşünen trader’lar var. Dahası benzer durumların piyasaya olan güveni de azalttığı diğer tartışılan konuların başında geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.