Piyasa Değerlerinde Polkadot Rüzgarı: Bitcoin Cash’in Tahtına El Koydu!

0

Bitcoin rallisinin çılgın ilerleyişinin peşinde birçok kripto birimi de yükselişe geçti. Bu yükselişlerin arasında çok daha yüksek performans gösteren birimler de kendilerini gösterdi. Öyle bir kripto birim var ki Bitcoin Cash’in tahtına oturmayı başardı: Polkadot (DOT)

Polkadot, geçtiğimiz hafta oldukça başarılı bir performans sergiledi. Son bir haftada neredeyse kendi piyasa değerinin iki katına kadar ulaşmayı başardı. Son olarak DOT koin piyasa değeri en yüksek varlıklarından olan Bitcoin Cash’i (BCH) geride bıraktı ve 6. sıraya yerleşti. Son yükselişiyle beraber rakipleri EOS ve Cardano’yu da geride bırakan Polkadot piyasa değerini 8 milyar dolara taşımış oldu.

Polkadot temelde diğer blok zinciri çözümleri arasında yatırımcıların dijital varlıklarını hızlı, kolay, ekonomik ve daha verimli şekilde aktarımını sağlamayı hedeflemekte. Şirketin kurucusu Gavin Wood konuya ek olarak Ethereum’a dayalı bir verimlilik arttırma hedefleri doğrultusunda ağ sağlayıcısı olduklarını söylemişti.

Yine Wood tarafından aktarılan bilgilere göre 2021 yılı DOT için gelişim ve büyüme için önemli bir yol olacak. Çünkü şirket farklı entegrasyon planları yaptıklarını, Polkadot tarafından geliştirilen Parachain teknolojisi ile ağa yeni katılımların sağlanması hedefleniyor. (ParaChain: Polkadot ağı üzerine eklenmiş olan paralel zincirler bütünü için verilen bir isimlendirme)

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın