Petrol Devi Shell’den Yeni Blockchain Yatırımı

Cointelegraph’ın haberine göre petrol firması Shell, Blockchain teknolojisine yeni yatırım yaptı.

Shell, New York merkezli LO3 isimli bir Blockchain teknolojisi şirketine yatırım yapma kararını aldığını bildirdi.

LO3, Ethereum ağını kullanan Exergy adında platform geliştirdi. Şirket bu sayede geliştirdiği Blockchain platformundan enerji kullanımını kolay şekilde takip etmeyi hedefliyor.

Shell’in Blockchain Yatırımları

Dünyanın en büyük beşinci petrol devi olan Shell’in Blockchain teknolojisine ilk yatırımı değil. Firma bundan önce Blockchain ile ilgili birden fazla girişimlerde bulunmuştu.

Forbes’in haberine göre Shell, şu ana dek toplam dört farklı Blockchain şirketine yatırım yaptı. Bunların arasında Komgo, Vakt ve Applied Blockchain gibi büyük isimlerde yer alıyor. LO3 ise bunlar ile firmanın dördüncü Blockchian tabanlı yatırımı oldu.

Shell, LO3’e yaptığı yatırımı direk olarak iş geliştirmek için kullanmayabilir. Firma bunun yerine yatırım yaptığı LO3’nin tokeni olan XRG’ye dönüştürebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.