Peter Schiff’in Oğlu, Babasının Uyarılarına Rağmen Daha Fazla Bitcoin Satın Alıyor

Sürekli olarak altını savunurken Bitcoin’i eleştirmesiyle tanınan Peter Schiff, oğlunun son yatırım hamlesini onaylamadığını ifade etti. İşin ironik kısmı ise oğlunun Bitcoin yatırımını artırmış olması. Detaylar haberimizde.

Edinilen bilgilere göre, Bitcoin eleştirmeninin oğlu Spencer Schiff Bitcoin hisselerini ilk kez arttırmıyor. Ek olarak Spencer görünüşe göre bu kararları babasının desteği olmadan almış.

Spencer Schiff’in Yatırım Kararlarına Daha Fazla İnsan İnanıyor

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere Peter Schiff’in oğlunun Bitcoin sahibi olduğu ortaya çıkmıştı. Her fırsatta Bitcoin eleştirisinde bulunan Schiff’in, böyle ironik bir olayda yer alması kripto topluluğunun dikkatini çekmişti. Tahmin edileceği üzere o dönem topluluk, oğlu Spencer Schiff’e destek çıkmıştı.

Bu kez Schiff, sayısız takipçisine, Bitcoin hakkındaki duruşlarının oğlununkinden daha objektif olup olmadığı konusunda bir soru yöneltti. Schiff, “Oğlum, tavsiyemin aksine daha fazla Bitcoin satın aldı. Kimin tavsiyesini dinlerdiniz?” ifadelerini kullandı. Sonuçların açıkça gösterdiği gibi, ankete katılanların %81’i oğlunu destekliyor, yalnızca %19’u Peter Schiff ile taraf.

Söz konusu ankete katılan 70 binin üzerinde Twitter kullanıcısının katıldı. Quantum Labs CEO’su Usman Majeed, “Oğlunuz Bitcoin satın almaya devam ederse, 57 yaşında milyoner olacak.” şeklinde bir yanıt verdi.

Bazı Twitter kullanıcıları ise baba ve oğlun farklı varlıkları tercih etmesinin daha çok bir yatırım stratejisi olduğunu dile getirdi. Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano bununla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Altın için koruma sağlamak amacıyla oğlunu kullanmak oldukça iyi bir fikir. Altın yükselirse kar sağlarsın, Bitcoin yükselirse oğlun kar sağlar. İki varlık için de uzun pozisyonda olmak akıllıca.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.