Peter Schiff’den Bitcoin Fiyat Tahmini

0
209

Son birkaç ay, küresel bir pandemi sebebiyle hem altın hem de bitcoin için zor geçti. BTC, bu yılın başlarındaki piyasa çöküşü sırasında kaybettiği değerin yüzde 130’dan fazlasını geri kazanırken, altın aynı dönemden sadece %16 arttı. Bununla birlikte, daha iyi performans gösteren bitcoin’e rağmen, BTC’deki eleştirileriyle tanınan altın destekçisi Peter Schiff, Bitcoin’in bu yıl eski fiyat zirvelerini geçemeyeceğini düşünüyor.

Son birkaç aydır, merkez bankaları ekonomiyi COVID-19 salgınının olumsuz etkilerine karşı güçlendirmek için faiz oranlarını düşürüyor ve trilyonlarca dolar likidite enjekte ediyor. Bu eylemler ile tüm belirsizliklerin ortasında yatırımcılar “güvenli sığınak” olarak gördükleri altına yöneldi. Sonuç olarak, altın fiyatı son haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerliyor. Ne yazık ki, bitcoin için aynı şey söylenemez. Kripto Mart ortalarının en düşük seviyelerinden güçlü bir şekilde toparlanmasına rağmen, güçlü yukarı yönlü momentumu birkaç hafta önce yok oldu. BTC alıcıları ve satıcıları şimdi 8.500 10.000 dolar arasında ateşli bir savaşın ortasında diyebiliriz.

Peter Schiff ise genellikle dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’in 2020’de yeni bir ATH’ye (en yüksek seviye) ulaşma şansı olmadığını öne sürüyor. Öte yandan, Altın muhtemelen yeni bir zirveye çıkacak.

Schiff’in bitcoin fiyatı konusundaki kötümserliğine rağmen, kripto endüstrisindeki birkaç uzman iyimser kalıyor. Örneğin, Nisan ayında BitMEX CEO’su Authur Hayes, BTC’nin yıl sonuna kadar 20.000 dolara ulaşacağını dile getirdi. Ayrıca Bloomberg analistleri, bu ayın başlarında, BTC’nin 2016’daki performansına benzer bir tablo oluşturduğunu söyledi. 2016 performansının fiyatı 2017’de 20.000 dolara çıkardığını söylemekte fayda var.

Bitcoin şu anda 9.118,21 dolar değerinde. Görüldüğü üzere, son birkaç haftadır fiyatta durgunluk olsa bile, BTC sahipleri sadakatle Bitcoin’i ellerinde tutmaya devam ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın