Peter Schiff: Çin’in Kripto Parası, Bitcoin Fiyatını Düşürebilir

0

Bitcoin eleştirileriyle sık sık gündeme gelen, altın uzmanı Peter Schiff, Çin’in kendi kripto parası ile ilgili yorumda bulundu. Peter Schiff’e göre, Çin hükümetinin üzerinde çalıştığı altın destekli kripto parası, Bitcoin’i dezavantajlı duruma düşürecek.

Schiff, Twitter’da 2 Kasım’da yaptığı bir paylaşım ile Keiser Report’un sunucusu Max Keiser’in görüşlerini eleştirdi. Peter Schiff, paylaştığı tweet’te, “@maxkeiser’e göre ben bir aptalım, çünkü altının Bitcoin’den daha iyi bir değer varlığı olduğunu düşünüyorum” şeklinde yazdı.

Başarılı uzman, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bir kez daha Bitcoin’in eleştirerek, şunları söyledi:

”Max Keiser’e soracak olursanız, ben; altının Bitcoin’den daha iyi bir para birimi olduğunu düşündüğüm için tam bir aptalım. Çin’in çıkarmayı planladığı altın destekli dijital para, altın için gerçekten de çok güzel bir haber olur. Buna karşın bu durum, hiçbir içsel değeri olmayan Bitcoin için ise çok kötü bir durumun başlayabileceğini işaret ediyor.”

Ek olarak Max Keizer’den, Schiff’in paylaştığı bu tweet’e açık bir cevap gelmedi. Çin’in kendi kripto parası piyasaya sürüldüğünde, hep birlikte gerçek etkilerini göreceğiz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın