Peter Schiff: Büyük Bir Çabaya Rağmen Bitcoin’e Olan İlgi Düşük

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, yeni Twitter paylaşımıyla Bitcoin’e olan öfkesini bir kez daha ortaya çıkardı ve Bitcoin’e olan ilginin “büyük bir çabaya” rağmen onu yukarıya çıkarmak için çok düşük kaldığını iddia etti.

Schiff, son saldırısıyla dünyanın en büyük kripto para biriminin yalnızca balinalar ve fiyat spekülatörleri tarafından yönlendirildiği şeklindeki tartışmalı teorisini haklı çıkarmayı hedefledi. Schiff şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e olan ilginin artmakta olduğu konusunda ısrar ediyorlar. Yine de gerçekler farklı bir hikaye anlatıyor. Bitcoin’i yukarıya çıkarmak için oluşturulmuş büyük bir çabaya rağmen, ilgi hala 2019 zirvesinin altında ve 2017’de ulaşılan zirveye bile yakın değil. Altın yeni zirvelere çıkıyor.”

Bitcoin İçin Aramaya Yönelik İlgi Azalıyor

Schiff, amacını kanıtlamak için, en çok yapılan arama sorgularının popülerliğini ölçen web sitesi Google Trends tarafından sağlanan verileri kullandı.

Aşağıdaki grafik, şu an Bitcoin’e olan ilginin, BTC’nin tarihi boyunca en yüksek seviyesine ulaştığı Aralık 2017’nin çok altında olduğunu gösteriyor. Bunun tam tersine altın, ilk kez 2.000 doları kırdıktan kısa bir süre sonra arama ilgisi açısından yeni zirvelere çıktı.

Bitcoin Artık Yeni Değil

Bitcoin, 2017’nin sonlarının nihai moda kelimesiydi, ancak tüm işaretler, en iyi kripto paranın perakende kalabalığını henüz geri kazanmadığını gösteriyor. Bitcoin ile ilgili anahtar kelimelerin arama hacmi o yıl yüzde 1000’den fazla arttı. Ayrıca Wikipedia’da en çok ziyaret edilen sayfalardan biri haline geldi. ABD’li tüketicilerin yalnızca yüzde ikisinin kripto para sahibi olmasına rağmen, büyük çoğunluğu bu terime zaten aşinadır.

Yeni gelenlerin yanı sıra, Google aramaları şu anda analistler ve araştırmalar tarafından yönlendiriliyor, ancak perakende ilgi eksikliği, arama sorgularının önceki yükseklerin çok altında kalmasının asıl nedenidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.