Peter Schiff: Bitcoin Bu Seviyeye Gidiyor!

Bitcoin’in en büyük eleştirmenlerinden olan Peter Schiff, kripto para sahiplerini çok geç olmadan BTC varlıklarını satmaya çağırdı.

Schiff Kitco News’e verdiği bir röportajda, Bitcoin meraklılarını “kendi balonları ve yanılgıları içinde yaşayan” insanlar olarak nitelendirdi. Ayrıca Bitcoin’in bir daha asla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayacağını ve 10.000 doların altına, hatta altına düşeceğini de belirtti.

Kitco’dan David Lin ile konuşan Schiff şu ifadeleri kullandı:

“Bence Bitcoin 69,000 dolarda en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin için bir sonraki büyük hareket 10,000 dolar dip olacak. İnsanlar Bitcoin için 50,000 dolar – 60,000 dolar ödediler. Şimdi ise 23,000 dolar – 24,000 dolar zarardalar.”

Schiff, Bitcoin için hala bekleyen margin call (teminat tamamlama çağrısı) olduğunu söyledi. Teminat tamamlama çağrısı, bir yatırımcının teminat olarak tutulan varlık tutarının minimum değerin altına düştüğü zamanda gerçekleşir. Schiff’e göre yatırımcılar bu çağrıyı aldıktan sonra BTC’lerini satmak zorunda kalacak ve bu da fiyatların düşmesine neden olacak.

“Piyasa dibe vuracak. Bence insanlar şu andan faydalanmalı ve dışarı çıkmalılar. Birçok insan hala bu token’lardan kar elde ediyor. İnsanlar dört, beş ve altı yıl önce Bitcoin satın aldı ve büyük karları var. Ethereum’da da aynı şey. İnsanlar dışarı çıkmalı çünkü aksi takdirde piyasa bu kârları ellerinden alacak.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, 2021’de, kripto para alanı, geleneksel medyadaki sayısız reklam, farklı para birimlerini destekleyen ünlüler, NFT çılgınlığı, tanıtım konferansları ve Bitcoin’in iki ülkede yasallaştırılması nedeniyle çok fazla gündem oldu. Schiff, tüm bunun bir pump ve dump şeması olduğunu savunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : tvore


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.