Peter Brandt’ten Şaşırtan Bitcoin İtirafı

Kripto topluluğunun Bitcoin’in tarihi 2018 çöküşünü doğru tahmin etmesiyle tanıdığı deneyimli bir analist, kripto pazarından çıktığını söyledi.

Küresel ticaret şirketi Factor LLC’nin CEO’su Peter Brandt, Bitcoin dahil portföyünün çoğunu de ABD dolarına geçmek için sattığını dile getirdi. Geçtiğimiz gün CryptoJ isimli Twitter kullanıcısı tarafından sorulan, “Tüm piyasalar kırmızı… Dolar, petrol, altın, Bitcoin, S&P ve Çin A50 borsasında değilse, tüm bu para nerede?” sorusuna yanıt veren Brandt şu ifadeleri kullandı:

“Şahsen, son iki gün içinde portföyümdeki hisse senedi, forex, Bitcoin, ne varsa hepsinden çıkış yaptım ve ABD dolarına döndüm.”

Brandt’in bu itirafı oldukça şaşırttı. Brandt, daha önce Bitcoin için uzun vadeli beklentileri hakkında iyimser düşüncelerini dile getirmişti. Şubat ayında, yani Covid-19 salgının patlak vermesinden bir ay önce, BTC’nin tarihi bir boğa eğiliminde olduğunu ve 100 bin dolardan “çok daha yükseğe” tırmanabileceğini söylemişti. Anlaşılan ünlü isim bu beklentisini geride bıraktı.

Bitcoin’in merakla takip edilen 12 bin dolar mücadelesi bir kez daha başarısızlıkla sonuçlandı. Bitcoin’in 12.000 doları aşması beklenirken, fiyat düşüşe geçti. Yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin, günlük %5 oranında düşüşle 10.270 dolarda işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.