PayPal’ın CFO’su John Rainey: Ekiplerimiz “Kripto Para ve Blockchain Teknolojisi Üzerine Çalışıyor”

0

Dünyaca ünlü ödeme devi PayPal’ın CFO’su John Rainey, 7 Mayıs tarihinde Yahoo Finance ile yaptığı röportajda PayPal’ın kripto para birimi için gelecekteki planları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Rainey Blockchain teknolojisi ve kripto para üzerine ekiplerimiz çalışıyor. Ancak şirket olarak kripto para pazarının etkisine karşı temkinli davranıyoruz.

Rainey, şirketin başlangıçta Bitcoin ödemeleri kabul etmelerine olanak sağlamasına rağmen, satıcıların BTC’yi geleneksel para birimleri olan USD ve EUR gibi para birimlerine dönüştürdüğü için projenin uygulanabilirliği bir anlam ifade etmediğini dile getirdi. Kripto para  birimlerinin volalitiletesi ve kararsızlığı kriptoya güvenilirlik için önündeki en büyük engeldir.

Fakat Rainey, şu cümlelerinin altını çizdi:

Kripto para ve Blockchain teknolojisi alanında çalışan ekiplerimiz var ve biz gelecekte ne olursa olsun bu akıma katılmak istiyoruz. Ancak şu an için biraz erken olduğunu düşünmekteyim.

PayPal bir süredir blok zinciri teknolojisini ve kripto para birimlerini yakından inceliyor. Hatta Nisan ayında şirkete, “kripto para birimi ransomware algılama ve azaltma teknikleri” adlı sistem güvenliği için bir siber güvenlik patenti verildi.

Kaynak: fxstreet

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın