PayPal’ın CFO’su John Rainey: Ekiplerimiz “Kripto Para ve Blockchain Teknolojisi Üzerine Çalışıyor”

Dünyaca ünlü ödeme devi PayPal’ın CFO’su John Rainey, 7 Mayıs tarihinde Yahoo Finance ile yaptığı röportajda PayPal’ın kripto para birimi için gelecekteki planları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Rainey Blockchain teknolojisi ve kripto para üzerine ekiplerimiz çalışıyor. Ancak şirket olarak kripto para pazarının etkisine karşı temkinli davranıyoruz.

Rainey, şirketin başlangıçta Bitcoin ödemeleri kabul etmelerine olanak sağlamasına rağmen, satıcıların BTC’yi geleneksel para birimleri olan USD ve EUR gibi para birimlerine dönüştürdüğü için projenin uygulanabilirliği bir anlam ifade etmediğini dile getirdi. Kripto para  birimlerinin volalitiletesi ve kararsızlığı kriptoya güvenilirlik için önündeki en büyük engeldir.

Fakat Rainey, şu cümlelerinin altını çizdi:

Kripto para ve Blockchain teknolojisi alanında çalışan ekiplerimiz var ve biz gelecekte ne olursa olsun bu akıma katılmak istiyoruz. Ancak şu an için biraz erken olduğunu düşünmekteyim.

PayPal bir süredir blok zinciri teknolojisini ve kripto para birimlerini yakından inceliyor. Hatta Nisan ayında şirkete, “kripto para birimi ransomware algılama ve azaltma teknikleri” adlı sistem güvenliği için bir siber güvenlik patenti verildi.

Kaynak: fxstreet

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.